SKI FUN Австрија 2020

SKI FUN – АВСТРИЈА 2020 07.01.2020-12.01.2020 4 ноќевања / полупансион Планината Герлицен се наоѓа на јужниот дел од Австрија чиј планински врв е со висина од 1911 мнв издигнат над езерото Осиах која располага со стази во должина од 45 км, 15 ски лифтови, 7 жичари, 1 гондола, 8 сини патеки во должина од 13 […]

Прочитај повеќе

Пролом Бања за Водици, 2020 година

Програма на патување:   17.01.2020 (Петок)                                СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата во 05.00 пред Дрво Декор. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања во пладневните часови и сместување во хотел Радан. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, време предвидено […]

Прочитај повеќе

Меѓународен саем за автомобили во Белград, 2020 година

Меѓународен саем за автомобили во Белград 20.03 – 22.03.2020 / ноќевање со појадок     1 ДЕН – 20.03.2020 Петок, Битола – Белград Состанок на групата на пероните на  Автобуската станица Транскоп во Битола, во 22:30 часот. Поаѓање за Србија во 23:00 часот. Ноќно патување со кратки попатни паузи. Патот води кон Куманово, Врање, Лесковац, […]

Прочитај повеќе

Гратчето на Дедо Мраз и Метеора, 2019 година

ГРАTЧЕТО НА ДЕДО МРАЗ и МЕТЕОРА Трикала и Метеора   Термини: 08.12.2019, 15.12.2019 и 22.12.2019 (недела) Си беше еднаш, во едно градче… И овај Божиќ, во работилницатата на џуџињата се работи со полна пареа. Не пречекуваат во нивните топли пекари со привлекувачки мирис и убава глетка. Пченицата е ставена и чека да се почне да […]

Прочитај повеќе

City break “Тирана – Шопинг”, 2019 година

City break  “Тирана – Шопинг” 21- 22.12.2019 автобуски превоз / 2 дена / 1 ноќевање 1 ден (21.12.2019) сабота: Македонија – Тирана Состанок на групата на паркингот на спортска сала Битола во 04:00 ч наутро. Поаѓање за Тирана во 04:30 ч од Битола, попатнo Охрид , Струга (се застанува доколку има патници), се продолжува преку […]

Прочитај повеќе

Добивајте известувања

Дирекно во вашето сандаче