[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

24-мај во Пирин Голф Спа 5*

Print Friendly, PDF & Email

24-мај во Пирин Голф Спа 5*

4 Дена/3 Ноќевања
24/05- 27/05

24мај (четврток)  БИТОЛА-БАНСКО

Состанок на групата во 05.00 часот пред спортската сала Битола . Патот води преку Битола,Прилеп кон Банско со попатни застанувања поради одмор и царински формалности. Попатна посета на комплексот ,, Рупите,, кој се наоѓа во југозападна Бугарија на 8 км од Петрич , каде Баба Ванѓа ги поминала последните години од животот. Тука се наоѓа и незјзиното вечно почивалиште и црквата Св.Петка.Посета и разглед на најмалиот и најживописниот град во Бугарија – Мелник, познат по виното и автентичен по архитектурата и мелнишките пирамиди, како и по Кордопуловата куќа најголемата автентично зачувана куќа на Балканот од 19 век.Посета на Роженскиот манастир 13 век посветен на раѓањето на Пресвета Богородица и гробот на Јане Сандански. Продолжуваме кон хотел Пирин Голф Спа 5 *. Сместување. Можност за релаксација во најголемиот Спа центар во Банско и пошироко, бесплатно користење на внатрешен базен, користење на надворешните базени, сауни, парни бањи, фитнес, лакониум, соба за релакс … расположен на 5500 квадратни метри.

Вечера. Ноќевање.

25 мај (петок) БАНСКО

Појадок. Слободно претпладне за индивидуални активности и прошетка низ улиците на атрактивното скијачко место Банско – со специфична традицонална архитектура и многу меани и дуќани за сувенири. Слободно време за одмор и прошетка низ комплексот, користење на СПА центарот, индивидуални активности.Вечера.Ноќевање.

26 мај ( сабота ) БАНСКО

Појадок. Уживање во комплексот. Слободно време. Можност за посета на Разлог. Вечера.Ноќевање.

27мај (недела) БАНСКО-БЛАГОЕВГРАД-ПРИЛЕП,БИТОЛА

Појадок , a пoтoa сe заминува во посета на старата црква половина под земја од 1614 год. ,, Свети Теодор Тирон и Теодор Стратилат,, во Добрско 20км од Банско. Потоа заминуваме на шопинг во МЕТРО во Благоевград. Слободно време за шопинг. Во попладневните часови поаѓање кон Mакедонија. Во Битола сe пристигнува вo вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ………… 7.800 денари

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

превоз на наведената релација;
сместување во хотел “Пирин Голф Спа” 5***** на база 3 ноќевања со појадок и вечера- шведска маса, користење на внатрешен, надворешни базени со топла вода, фитнес, џaкузи, сауни, парни бањи, лакониум, соба за релаксирање……
разглед на Банско, Мелник,Добрско, месноста Рупите и посета на Метро во Благоевград;
организација на аранжманот и придружник на патувањето;

ВО ЦЕНАТА НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

групно патничко осигурување = 150 ден.

*Калкулацијата е правена на база 40 патници.

*** ПРОМО ЦЕНА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ :

по лице на ден на база полупансион во Спа студио 30€

по лице на ден на база полупансион во супериор соба со Џакузи 35 евра

т.т. 1 евро по лице на ден

About the Author