• +389 47 224155 | +389 47 224156 | +389 72 228155 | +389 47 224151 |

Банско Зима 2019/2020

Белград, Тумане и Голубац – 26.02-28.02.2021

БЕЛГРАД- СРЕБРЕНО ЕЗЕРО – ГОЛУБАЧКА ТВРДИНА – МАНАСТИР ТУМАНЕ   1. ДЕН – Се поаѓа во  23:30 часот од пред спортска сала Боро Чурлевски. Ноќно возење. Влез во Србија преку граничен премин Табановце  со попатни паузи и царински формалности. 2.ДЕН – Пристигување во Белград во утринските часови. Посета на црквата Св.Сава– најголемиот православен храм на Балканот и втор во светот по црквата на Исус Христос во Москва . По посетата се упатуваме кон центарот на […]

МЕКСИКО – НОЕМВРИ 2021 Голема Јукатанска Тура

МЕКСИКО – НОЕМВРИ 2021 Голема Јукатанска Тура   Мексико се смета за една од најпопуларните туристички дестинации. Испреплетеноста на традиционалниот со модерниот живот овозможува Мексико да нуди многу разновидности – уникатни археолошки локалитети од древни цивилизации и населби на Маите и Ацтеките; мали  колонијални градови со зачувана  архитектура уште од времето на шпанските освојувачи, но и големи и модерно развиени градови; пустини, тропски прашуми, планини, вулкани, песочни плажи…. Културата на Маите била особено присутна и се развивала […]

EURO 2021-Bucharest – Фудбалски натпревар: Украина – Македонија

EURO 2021-Bucharest Фудбалски натпревар Украина – Македонија Термин: 16.06.2021 – 18.06.2021 Пакет аранжман: 2 ноќевања со појадок +Билет за натпреварот+ автобуски превоз+технички  претставник За прв пат во историјата на Европските шампионати, овој настан ќе се одржи во 12 различни градови во 12 земји! Ариес ќе ви даде можност да присуствувате на секој натпревар со загарантиран билет! Еуро 2021 никогаш не било толку блиску до вас! Резервирајте без ризик – 100% враќање на билетите за натпреварот […]

EURO 2021-Bucharest – Фудбалски натпревар: Австрија – Македонија

EURO 2021-Bucharest  Фудбалски натпревар Австрија – Македонија Пакет аранжман: 2 ноќевања со појадок +Билет за натпреварот+ автобуски превоз+технички  претставник Термин:  12.06.2021 – 14.06.2021 За прв пат во историјата на Европските шампионати, овој настан ќе се одржи во 12 различни градови во 12 земји! Ариес ќе ви даде можност да присуствувате на секој натпревар со загарантиран билет! Еуро 2021 никогаш не било толку блиску до вас! Резервирајте без ризик – 100% враќање на билетите за натпреварот […]

Белград – Нова Сад – Сремски Карловци – Фрушка Гора

БЕЛГРАД-НОВИ САД-СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ-ФРУШКА ГОРА Термин: 11.03-14.03.2021 2Ноќевања со појадок + превоз ОВАА ПРОГРАМА НЕ Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА TА АРИЕС, И ЗА ИСТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ КОВИД ВАУЧЕР!   1.Ден – Состанок со групата во 23:30 од спортска сала Битола па поаѓање за Белград. Патот води преку граничен премин Табанвце. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2.Ден – Пристигнување во Белград, сместување во хотел и кратка пауза за одмор на […]

Куба – Варaдеро и Хавана

КУБА – ВАРАДЕРО И ХАВАНА Пакет аранжман: 7 ALL Inclusive + 2 BB, авионски превоз, трансфер, 2 екскурзии и aгенциски претставник Термин: 26.04.2021-07.05.2021 ОВАА ПРОГРАМА НЕ Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА TА АРИЕС, И ЗА ИСТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ КОВИД ВАУЧЕР! Куба – Необичен остров каде што комунизмот сеуште живее и каде што Фидел Кастро вовел систем кој тешко се менува и покрај зголемената отвореност кон светот во последно време! Разгледување на старата […]

МАЛДИВИ

МАЛДИВИ Промотивна индивидуална понуда за рајските Малдиви ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ • АСИСТЕНЦИЈА • ТРАНСФЕРИ    » 7 ноќи | 8 дена | Full Board …   од 699 € » 7 ноќи | 8 дена | All Inclusive … од 769 € » 9 ноќи | 10 дена | Full Board … од 845 еур € » 9 ноќи | 10 дена | All Inclusive … од 899 еур €   Забелешки:  • За лица со македонски пасоши виза не е потребна. Дозволен е престој до 30дена доколку патникот располага со […]

ДУБАИ ЗА 8 МАРТ ОД СКОПЈЕ

ДУБАИ ЗА 8 МАРТ ОД СКОПЈЕ 04/05-09/10.03.2021   MILLENNIUM BARSHA 4* – BB BARSHA (макс. Соба 2 возрасни + 1 дете до 11,99 без сопствен кревет) УСЛУГА ТИП НА СОБА/ СМЕСТУВАЊЕ 05-09.03.2021 4 НОЌИ НП По лице во двокреветна соба € 599 НП доплата за еднокреветна соба € 110 НП дете 2-3.99 без кревет (со 2 возрасни лица) € 490 НП дете 4-11.99 без кревет (со 2 возрасни лица) € 529 TK1006 04MAR SKPIST 2040 […]

ЗАНЗИБАР ОД СКОПЈЕ ПРОМОТИВНИ ПОАЃАЊА

ЗАНЗИБАР ОД СКОПЈЕ ПРОМОТИВНИ ПОАЃАЊА ЗА УПЛАТА ДО 01.02.2021 ( ограничен број на места )                                    Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА […]

8ми Март во Албанија

8ми Март во Албанија Тирана – Круја -Берат 1 ноќевањe/полупансион/бус 1 ден: 06.03.2021 Сабота Поаѓање за Круја и Тирана од Битола на паркингот Спортска сала во 05.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Ќафасан низ Албанија. Круја, родниот град на националниот херој Скендербег. Можност за посета на средновековната тврдина, музејот Скендербег и Старата чаршија. По кафе паузата и прошетката низ старата чаршија, заминување за албанскиот главен град Тирана. Како град, Тирана постоел уште од […]