[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

Hanioti Melatron 4* Hanioti

Print Friendly, PDF & Email

HANIOTI MELATRON 4*

Хотелот Hanioti Melatron 4* се наоѓа на 80 метри од плажа во близина на центарот на живото грчко селце Ханиоти, кое се наоѓа на 90 километри од Солун. На само 4 минути пешачење туристите можат да уживаат во многу бројните грчки продавници, таверни, бутици и сувенирници. Хотелот нема сопствена плажа со приватни лежалки, но во близина има многубројни барови каде што лежалките се бесплатни доколку нарачате пијалок.

Hanioti Melatron 4* располага со надворешен базен, ресторан, климатизирани соби со балкони со поглед кон базенот, безжичен интернет во заедничките простории. Сите соби се опремени со телевизор, фрижидер и бања опремена со фен за коса и основните козметички производи за хигиена.
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА ( 1 ЕУР = 61,8 МКД ), НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН БЕЗ ВКЛУЧЕН ПОПУСТ.

HANIOTI MELATHRON 4* HANIOTI

КАПАЦИТЕТ 28/04-31/05
01/10-12/10
01/06-12/06
16/09-30/09
13/06-30/06
01/09-15/09
01/07-20/07
21/08-31/08
21/07-20/08
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 54 70 88 96 123
3 Возрасни лица 73 95 119 129 166
2 Возр +1 дете  (2-5.99) 54 70 88 96 123
2 Возр +1 Дете (6-12.99) 67 88 110 120 154
2 Возр +1 Дете (0-1.99) 54 70 88 96 123
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 43 59 72 80 106
Release Period 10 10 10 10 10
Минимум престој 3 3 5 5 5

Во цените е вклучено: појадок и вечера, употреба на надворешен базен, wi-fi во јавните простории. 
 
Дете до 2 години во посебно креветче (Baby cot )  – 3.00€ на ден 
Фрижидер
Safe – 3.00€ на ден

Организиран превоз до Халкидики секоја Сабота и Недела. Повратен превоз до Халкидики чини:
Возрасни: 30 Евра од Битола и Ѓевгелија, 35 Евра од Скопје, Штип, Прилеп, Охрид, Ресен, Кичево, Велес, Неготино…
Деца од 2 до 11,99 години: 20 Еврa од Битола и Ѓевгелија, и 25 од Скопје, Штип, Прилеп, Охрид,  Ресен, Кичево, Велес, Неготино…
Деца до 2 години бесплатно без користење на седиште.
About the Author