Вила Дајмонд – Ксамил, Албанија

ВИЛА ДАЈМОНД – КСАМИЛ   Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места     Вила Дајмонд се наоѓа во Ксамил на 200 м од плажа и […]

Read More

Вила Луна – Ксамил, Албанија

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот. Вилата […]

Read More

Апарт Хотел Брелор – Радиме, Валона, Албанија

Хотел Брелор  Радиме Валона Најнова понуда на апартманско сместување во  Радиме, Валона. Хотел-апартмани Брелор, е мал апарт хотел во Радиме кој располага со 1/4  апартмани и 1/2 соби кои  нудат низа погодности како ТВ со рамен екран, фрижидер и клима уред. Хотелот Брелор располага со услуга во собата, за да ви помогне да го направите вашиот престој попријатен. Во склопот на хотелот има и ресторан како и задолжително  да ги посетите рестораните Имимарај и Ристоранте […]

Read More

Хотел Лебед 4* – Охрид

Хотел Лебед Охрид Незаборавен поглед… комфорт, топлина и квалитет во стилски и софистициран амбиент се на едно место-Хотел Лебед. Чувство на релаксација… постигнато со неопходното во собите: добро осветлување, супер дизајн и просторност. Хотел Лебед е мал но современ хотел кој се наоѓа на прекрасна локација, пред самото езеро и на 500 м од центарот. Капацитет: Располага со 24 соби, во кој можат да се сместат до 57 лица. Реновиран и проширен во 2011 год. […]

Read More

Вила Камелија – Валона, Албанија

АЛБАНИЈА – ВАЛОНА Вила “Camellia” 7 ноќевања за наем на студио Термин: Ноќевања: 1/2 студио 1/3 Студио 04.07-11.07.2020 7 196€ 216€ 11.07-18.07.2020 7 211€ 231€ 18.07-25.07.2020 7 231€ 251€ 25.07-01.08.2020 7 231€ 251€ 01.08-08.08.2020 7 231€ 251€ 08.08-15.08.2020 7 231€ 251€ 15.08-22.08.2020 7 201€ 221€ 22.08-29.08.2020 7 199€ 219€ 29.08-05.09.2020 7 176€ 196€ 05.09-12.09.2020 7 161€ 181€ Вила “Camellia” располага со 1/2 и 1/3 студиа со комплет опременa кујна, купатило, балкон,ТВ и WIFI. Се наоѓаат […]

Read More

Комплекс Кораб Трница – с. Трница, Маврово

КОМПЛЕКС КОРАБ ТРНИЦА С. ТРНИЦА – МАВРОВО Во срцето на Горна Река, меѓу високите Кораб, Шара и Бистра, кај многуте расфрлени планински рекички и Радика, меѓу зимзелените дрвја и секвојата што гордо ве пречекува, се наоѓа комплексот „Кораб Трница“. Комплексот е оддалечен 5 (пет) километри од Мавровско Езеро, на патот кон Дебар. Комплексот им нуди на гостите можност за одмор во два објекта за престој, кои се состојат од апартмани и соби  со прекрасен поглед […]

Read More

P&М апартмани Стар Град – Охрид

P&M АПАРТМАНИ СТАР ГРАД – ОХРИД   Во стариот дел од градот Охрид се наоѓаат апартманите „П и М“ кои имаат поглед кон преубавото Охридско Езеро. На 5 минути пешачење до пристаништето и кејот. Опремени се со кујна на секој спрат. Двокреветна соба – 25 евра на ден. Цел спрат од куќата, за максимум 4 лица – 50 евра на ден. Појадок во реномираниот Ресторан НОА – 100 денари по лице. Туристичката такса е вклучена […]

Read More

Вила Афродита – Охрид

ВИЛА АФРОДИТА – ОХРИД   Во строгиот центар на Охрид, во близина на стариот чинар, се наоѓа вилата Афродита. На само 5 минути од пристаништето и кејот на Охридското Езеро. Вилата е нова и опремена на високот ниво. Располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни апартмани. Дел од апартманите имаат кујна. За сите што ќе престојуваат во вилата следува појадок во „Бистро Корнер“.  Сите апартмани се на барање и цената се движи околу 75 евра од […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox