Kraljevi cardaci apartmani – Копаоник, Србија

Локација: 43.274844, 20.766590 Локација : Викенд населба Копаоник на главниот пат, 3,4km од првата жичара и 5.8km од центарот на Копаоник Карактеристики : комплекс од 199 апартмани апартхотел е отворен во јануари 2012г. Содржината на Краљеви Чардаци SPA: – SPA & WELLNESS центар кој се протега на 900m² и содржи: затворен базен со димензии 14 x 6m со jacuzzi, отворен базен со димензии 10 x 5m, jacuzzi на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), […]

Read More

Zoned Spa Aparthotel 4* – Туристичка населба, Копаоник, Србија

Zoned Spa Aparthotel 4*-Kопаоник (Туристичка Населба) Ценовник Зима 2020 / 2021 Apart Spa Hotel Zoned 4* Смена:Нед/Нед Студио (1/1, 1/2+1) do 28m2 Студио Лукс (1/1, 1/2+1) do 32m2 Апартман (1/2+2, 1/2+3) do 40m2 Супериор Апартман (1/2+2, 1/2+3) do 55m2 Кралски Апартман (1/4+2) 140m2 29.11.-13.12. HB 38 42 50 55 320 13.12.-20.12. HB 43 46 53 58 350 20.12.-27.12+2 Детска Недела HB 50 55 58 63 380 27.12.-03.01. HB 69 74 85 95 600 03.01.-10.01+2 Детска […]

Read More

Хотел Unique & Spa – Охрид

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Ресторанот во Лаки хотел и Спа е отворен за појадок, ручек и вечера за гости на хотелот, но и за надворешни гости. Во самиот ресторан секогаш ќе наидете на релаксирачка атмосфера, добра услуга, и вкусна храна. Барот во Лаки Хотел и Спа има богато […]

Read More

Хотел Конак – попова Шапка

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект со традиционален изглед. Сместен на Шар Планина, во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба, релативно блиску до Тетово (18 километри) и 55 километри од Скопје, главниот град на Република Македонија, го прави достапен да го посетат голем број туристи и во летната и во зимската скијачка сезона. Особено задоволство ќе Ви пружи ентериерот на објектот, комбинација на дрво и камен со камин и […]

Read More

Хотел Шумски Фенери – Пелистер, Битола

Овој мал семеен хотел се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер еден од најстарите паркови на Балканот со површина од 17.150 хектари – на надморска височина од 927 до 2601 метри. Хотелот е на 4 км од градот Битола и 25 километри од грчката граница. Заштитен знак на Пелистер се јасната изворска вода и реки, од каде што може да се види Пелагонија , водопадите и глацијалните […]

Read More

Apartments Junior 3* – Брзече, Копаоник, Србија

Во цената е вклучено: ● Сместување на база Наем,освен за новогодишни пакети каде цената е на Полупансион за наведен број на лица; ● Хотелско осигурување,паркинг,Wi-Fi,Ски Гардеробер,Анимација за деца; Новогодишна вечера за полноплатежни лица е вклучена во цена ● Напомена:Дочек на нова година ќе биде организиран доколку дозволи епидимилошка ситуација.За протоколи и начин на ораганизација гостите ке бидат дополнително известени. Во цената не е вклучено: ● Туристичка Такса по лице:Возрасни 0,86 eur, Деца 7-15 години 0,43 […]

Read More

Hotel Iris 4* – Златибор, Србија

Ценовник за Соби Цените се дадени по лице на ден Период 1/2 Standart Room 1/2 Comfort Room Single Room 24.12-29.12.2020 46€ 48,5€ 63€ 03.01-21.02.2021 46€ 48,5€ 63€ 21.02-30.04.2021 40€ 42€ 52€ 30.04-07.05.2021 46€ 48,5€ 63€ 07.05-18.07.2021 40€ 42€ 52€ 18.07-31.08.2021 46€ 48,5€ 63€ 31.08-28.12.2021 40€ 42€ 52€ Ценовник за Апартмани Цените се дадени по лице на ден Период 1/2 App. 1/3 App. 1/3 Family App. Iris App. 24.12-29.12.2020 56€ 54€ 52€ 66€ 03.01-21.02.2021 56€ 54€ […]

Read More

Hotel Buket 4* – Златибор, Србија

Соби Стандарна Комфор Еднокреветна 65€ 69€ 83€ Апартмани Стандарт Комфорт Букет 75€ 78€ 83€ Напомена: Цените се изразени по лице на ден на база Полупансион (Појадок и Вечера) Користење на Spa&Wellness центар(затворен базен,хидромасажна када,тапидариум,солена соба,парна бања,финнска сауна,био сауна) Фитнес Центар Користење на услуга ноќевање со појадок цената се намалува за 6€ Дополнително легло се наплаќа 50% од цената во табела Трето и четврто возрасно лице во апартман плаќаат 70% од цените во табела. Доколку во […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox