Хотел Пирин Голф & Spa 5* – Разлог

Print Friendly, PDF & Email

4.5/5 rating (2 votes) Локација: Хотелот “Пирин Голф и Спа” е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско. Капацитет : Во склоп на ресотрот има голем број модерно уредни соби, студиа и апартмани од различна категорија. Услуги : Спа […]

Повеќе

Спа Хотел Олимп – Велинград

Print Friendly, PDF & Email

СПА Хотел Олимп **** е отворен во 2004 година. Нуди одлични услови за семејни одмори, семинари и корпоративни настани. Овде можете да уживате во стилска атмосфера, насмеан и одговорен персонал – навистина добра причина да не посетите, да се чувствувате удобно и да се вратите повторно! Услови за сместување: 14 еднокреветни соби; 17 стандардни двокреветни […]

Повеќе

Хотел AquatoniK 4* Велинград

Print Friendly, PDF & Email

Balneo Complex AquatoniK 4* Velingrad е уникатна комбинација на балнеолошки третман и рехабилитација, СПА и велнес Balneo Complex AquatoniK се наоѓа во Велинград, главниот град на СПА на Балканот. Не случајно се вика Бисер на бугарската балнеологија. Комплексот зафаќа речиси 4,5 декари речиси на брегот на езерото Клептужа, формирано од најголемиот карстен извор на Балканскиот […]

Повеќе

Lucky 5*

Print Friendly, PDF & Email

Основан во 2007 година, LUCKY BANSKO SPA & RELAX од своето основање стана најмодерен хотел со апартмани во градот Банско. Со текот на годините не престана да се развива, благодарение на што успешно ја одржува својата водечка позиција меѓу најпрестижните хотели не само во градот и регионот, туку и низ цела Бугарија. Категоријата ПЕТ ЅВЕЗДИ […]

Повеќе

Grand Hotel Bansko 4*

Print Friendly, PDF & Email

Гранд Хотел Банско ви нуди уникатна атмосфера на луксуз, кој само хотел со 5 ѕвезди го може. Уживајте во луксузен одмор или службено патување во модерен ентериер со првокласна услуга и широк спектар на услуги. Во Гранд Хотел Банско ќе најдете се што ви треба за да избегате од секојдневниот стрес. Меѓу услугите што ги […]

Повеќе

Belvedere 4*

Print Friendly, PDF & Email

„Belvedere Holiday Club“ е затворен комплекс за одмор со 100 апартмани во вкупно три згради, сместен околу голем и атрактивен надворешен базен со бар покрај базен. Апартманите се пространи со една или две спални соби, дневна соба со кујна со голема софа кревет и балкон со различен поглед. На територијата на комплексот има и ресторан […]

Повеќе

Pirin Golf Spa 5* Razlog

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Пирин голф и кантри клуб, е со површина од 150 хектари, неверојатен затворен комплекс лоциран помеѓу Пирин, Рила и Родопи на само неколку минути од скијачкиот центар – Банско. Дел од европските туристички дестинации и победник на ТОП 100 игралиште во континентална Европа. Комплексот нуди единствени можности за одмор и релаксација во текот на […]

Повеќе

AquaSun Spa 3* SANDANSKI

Print Friendly, PDF & Email

Семеен хотел, новоотворен Март 2021 година. Хотелот има вкупно 20 соби, двокреветни, студио, апартман СПА центар: базен 20х8 метри со топла минерална вода (30, област за хидромасажа, детски базен, финска дрвена сауна, парна бања, солена соба и билкова сауна, фитнес….. Стилскиот и пријатен ресторан нуди квалитетна храна подготвена со домашни производи од регионот. Ресторанот има […]

Повеќе