Вила Posidonio – Полихроно, Касандра, Халкидики

ВИЛА Posidonio – Полихроно, Касандра, Халкидики   -20% попуст за резервации и целосна уплата до 15.03.2020 -10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2020 Локација Вилата Поседонио се наоѓа на 120м од плажа, во центарот на Полихроно,  Плажа 120 метри од градската песочна плажа. Опис на објектот располага со 1/2 +1 студија (соба со брачен кревет и помошен на расклопување во кујната) и 1 / 4 апартмани (соба со брачен кревет и две софи […]

Read More

Вила Александар – Фурка, Касандра, Халкидики

ВИЛА АЛЕКСАНДАР – ФУРКА   20% попуст за резервации и целосна уплата до 15.03.2020 10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2020 7% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2020 Локација Вила Александар се наоѓа во Фурка, гратче на стотина км од Солун на западната страна на Касандра. Фурка е комбинација од кристално чисто море, околни шуми и планини, прекрасни зајдисонца и мирен ноќен живот. Идеално за оние кои сакаат мирен, релаксирачки одмор. Плажа […]

Read More

Вила Танасис – Сарти, Ситонија, Халкидики

Вила Танасис се наоѓа во Сарти, на 150м од плажа, на 350м од центарот на Сарти, во близина на големиот паркинг на Сарти. Паркинг сопствен нема, но  може да се паркира пред вилата. Вилата располага со апарман за 4 лица, се наоѓа на прв спрат, се состои од една спална соба со спален кревет и тв, во кујната две легла нормална големина, и за возрасен и за деца, тв исто и во кујната, нов тоалет, […]

Read More

Вила ЈК Никити Клуб – Никити, Ситонија, Халкидики

ВИЛА ЈК НИКИТИ КЛУБ   Вила ЈК Никити Клуб, е бивши хотел Торонеос, кој е реновиран и пренаменет во апартманско сместување. Истиот се наоѓа на 150м од плажа, на почетокот на Никити, веднаш на влез во самото летно одмаралиште. Вилата се состои од 2 згради, со едно студио на високо приземје, на први и втори спрат. Собите се опремени со чајна кујна со основен прибор за готвење и јадење, клима вклучена во цената, Студио 2+1 […]

Read More

Вила Бела Грециа – Остров Крф, Јонско Море

КРФ Крф е во срцето на Јонското Море помеѓу Италијанското копно на запад и Грчкото на исток се протега Јонскиот архипелаг претставен со неколку поголеми и помали острови. Најсеверен остров во архипелагот е најпосетуваниот остров Крф со главниот град Керкира. Доминантна вегетација на островот се четинарите и маслиновите стебла по што Крф се нарекува и “Зелен остров”. Освен по живописната природа, исконското минато и љубезните домаќини Крф е познат и по своите плажи. Мораитика е […]

Read More

Вила Анестис – Остров Крф, Јонско Море

КРФ Крф е во срцето на Јонското Море помеѓу Италијанското копно на запад и Грчкото на исток се протега Јонскиот архипелаг претставен со неколку поголеми и помали острови. Најсеверен остров во архипелагот е најпосетуваниот остров Крф со главниот град Керкира. Доминантна вегетација на островот се четинарите и маслиновите стебла по што Крф се нарекува и “Зелен остров”. Освен по живописната природа, исконското минато и љубезните домаќини Крф е познат и по своите плажи. Агиос Георгиос […]

Read More

Грандотел 4* – Ханиоти, Касандра, Халкидики

ГРАНДОТЕЛ 4* – ХАНИОТИ   Грандотел 4* – Ханиоти е модерен ресорт за одмор и релаксација. Лоциран е на самото крајбрежје на Егејско море во Ханиоти со сопствена плажа. Хотелот располага со надворешен базен, дво-, тро- и четворо креветни комфорни соби и апартмани со светол модерен декор и елегантен функционален мебел. Хотелот располага со ресторан , 2 бара, ТВ салон, паркинг, интернет, менувачница, фитнес,пинг-понг.   Тип на Соба 25.04 – 31.05 01.10 – 15.10 01.06 […]

Read More

Никити Беј – Никити, Ситонија, Касандра

Никити Беј – Никити, Ситонија, Касандра Никити Беј Апартмани се нов објект дел од понудата Грција лето 2020. Оваа релативно нова градба, изградена е 2014год. a сите соби се реновирани 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 150м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox