Miraggio Thermal Spa Resort 5* – Паљури, Касандра, Халкидики

Miraggio Thermal Spa Resort 5* Паљури, Касандра, Халкидики   Хотел Miraggio Thermal Spa Resort 5* е сосема нов луксузен комплекс кој се наоѓа во близина на плажата Паљури една од најубавите плажи на првиот крак . Во близина се наоѓа градот Пефкохори кој изобилува со голем број на ресторани и продавници Во склоп на хотелот има 300 луксузни апартмани и соби, термално лекувалиште со 7 модерни третман соби, термална вода , базени со хидромасажа, како […]

Read More

Hanioti Melathron 4* – Ханиоти, Касандра, Халкидики

Hanioti Melathron 4* – Ханиоти, Касандра, Халкидики   Хотелот Hanioti Melatron 4* се наоѓа на 80 метри од плажа во близина на центарот на живото грчко селце Ханиоти, кое се наоѓа на 90 километри од Солун. На само 4 минути пешачење туристите можат да уживаат во многу бројните грчки продавници, таверни, бутици и сувенирници. Хотелот нема сопствена плажа со приватни лежалки, но во близина има многубројни барови каде што лежалките се бесплатни доколку нарачате пијалок. […]

Read More

Hotel Lesse 4* – Ханиоти, Касандра, Халкидики

Hotel Lesse 4* – Ханиоти, Касандра, Халкидики Хотелот Lesse 4* се наоѓа во Ханиоти на 70м од плажа до познатиот бич бар Молос, на првиот крак Касандра, Халкидики. Хотелот располага со ресторан, 3 базена, бар, таверна, детски базен, детско игралиште, паркинг, сауна и џакузи во затворениот спа центар со доплата. Хотелот работи на база Ноќевање со појадок или Полупансион (појадок со вечера), и пијалоците не се вклучени во цената. Самиот хотел нема сопствена плажа, и […]

Read More

Athos Palace 4* – Калитеа, Касандра, Халкидики

Athos Palace 4* – Калитеа, Касандра, Халкидики Хотелот Athos Palace 4* се наоѓа на 2км од Калитеа, веднаш до Pallini Beach Hotel, лоциран на крајбрежјето, со прекрасна песочна плажа, една од најубавите плажи на првиот крак Касандра. Хотелот располага со ресторан, а ла карт ресторан, лоби, бар, бар покрај базен, надворешен базен, детско игралиште, паркинг, одбојка на плажа, спортови на вода, лежалки на плажа со доплата, интернет-бесплатен на рецепција. Собите располагаат со: клима, телефон, сателитска ТВ, […]

Read More

Pallini Beach 4* – Калитеа, Касандра, Халкидики

Pallini Beach 4* – Калитеа, Касандра, Халкидики Hotel Pallini Beach 4* се наоѓа во Калитеа, на првиот крак Касандра, Халкидики. Лоциран на сама плажа, го прави овој објект погоден за релаксиран одмор. Плажата на Калитеа, со кристално чиста вода, ја прави идеална за фамилијарен одмор. Во самиот хотел, има занимација за деца и возрасни лица, има базен на располагање, и спорт на плажа, исто така на самата плажа има бич барови со доплата, исто и […]

Read More

Sousouras Hotel 3* – Ханиоти, Касандра, Халкидики

Хотел Sousouras 3+* се наоѓа на самата песочна плажа во Ханиоти – идеална локација за фамилии со деца. Центарот на Ханиоти е на само две минути пешачење од хотелот, каде се наоѓаат многу бројните продавници, ресторани, таверни, сувенирници, забава за деца итн. Хотелот располага со ресторан, бар, базен, игралиште за деца, паркинг, WI-FI Соби: телефон, ТВ, фрижидер, клима ( со доплата 6еур)   ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ЦЕНИТЕ СЕ […]

Read More

Bomo Rahoni Cronwell Park Hotel Adults Only 5* – Скиони, Касандра, Халкидики

Област: Халкидики / Град: Скиони  / Од море: 150m Бутик хотел со пет ѕвезди опкружен со борова шума и маслинови дрва и фантастичен поглед на море. Хотелот се состои од две мали згради на три нивоа и централна зграда. Хотелот е изграден во модерен дизајн и е идеален за релаксирачки одмор за сите категории на туристи.   Опис на собите: Вкупно 20 соби: Doubles Superior (~28.5 m2), Suites Luxury (~40 m2), Suites Deluxe (~40 m2). […]

Read More