fbpx

Meraki Hotel Hurghada

Print Friendly, PDF & Email

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ Локација: Хотелот се наоѓа во стариот дел на Хургада на 500м од центарот и 13км од аеродромот. Соби: Хотелот располага со 270 соби кои се специјално дизајнирани и комбинираат Бохемски стил со атмосфера за пријатен престој. Сите соби имаат модерна бања со туш, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, клима уред и балкон или тераса. Содржини: Хотелот новоотворен и е ексклузивен само за возрасни. Освен главниот ресторан, хотелот има 6 А ла карт ресторани, 6 […]

Read More