Хотел Изгрев Spa & Aquapark 5* – Струга

ХОТЕЛ ИЗГРЕВ SPA & AQUAPARK – СТРУГА   ЗА ХОТЕЛОТ: Hotel Izgrev Spa & Aquapark е лоциран во Струга, на самиот брег на Охридското езеро. Во неговата понуда се вклучени отворен и затворен базен. Исто така, гостите имаат бесплатен пристап до аква паркот во склоп на хотелот, бесплатен приватен паркинг и бесплатен ви-фи интернет.Хотелот располага со сопствена приватна плажа, и користењето на лежалките е бесплатно за гостите на хотелот.   СМЕСТУВАЊЕ: Сите соби во хотелот […]

Read More

Хотел Дрим 4* – Струга

ХОТЕЛ ДРИМ 4* – СТРУГА Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Без разлика дали сте на одмор, семинар, свеченост, тие с тука да ги задоволат сите Ваши сетила.   Хотелот располага со: •                  надворешен базен, Бесплатен бежжичен интернет, Национален ресторан (a la carte), Детско катче, Спа Фитнес, Сопствен паркинг, Куглана, Директен пристап на плажа […]

Read More

Camping SCOUT – Струга

CAMPING SCOUT – СТРУГА „Камп скаут“ – Струга е најдобриот целосно обновен и опремен камп во Македонија. На пошумена површина од 6.500 м2 во Струга, под дебелата сенка на 40-годишните борови, нашиот камп ви посакува добредојде покрај брегот на Охридското Езеро. Ем во центарот на градот, ем на брегот на езерото, ем во природа, ем настрана од градската бучава. Шатори, куќи на дрвја, хостел – сместувачки капацитети со паркинг за камп-приколки, трејлери… со место за […]

Read More

Хотел Бисер 4* – Калишта, Струга

ХОТЕЛ БИСЕР 4* – КАЛИШТА, СТРУГА   Струга, градот на мостовите и поезијата, е сместен во југозападниот дел на република македонија, покрај охридското езеро, на бреговите на реката Црн Дрим која го дели градот на два дела.Исклучителната локација на градот, пријатната клима, одличните сообраќајни поврзувања со светот, прекрасните плажи и бројните хотели по крајбрежјето на езерото, заедно со археолошките локалитети на средно вековни цркви и други културни споменици ја прават струга еден од најважните туристички […]

Read More

Хотел Макпетрол 4* – Струга

Хотел Макпетрол 4* – Струга Хотелот Макпетрол е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. Недалеку е од Градот Струга и на десетина километри од Охридскиот аеродром. Располага со сопствен паркинг, сопствена песочна плажа, базени и рекреативни спортски терени. Тип на соба Цена по лице на ноќ Попуст за престој од 6 ноќи Ноќевање со појадок Полупансион Полн пансион 1/1 33 евра 39 евра 49 евра – […]

Read More