fbpx

Што одбравме ова лето за Вас...

Најпосле веруваме  дека доаѓа период на слободни патувања и можност да се препуштиме на убавините на внимателно одбраните дестинации за незаборавен одмор. На Вас останува само да ја одберете дестинацијата и периодот на патување, а доколку не можете да најдете тоа што најмногу Ви одговара, нема проблем, побарајте не, а ние ќе ви дадеме понуда  скроена токму спрема Вашие желби и очекувања.

Грција – земјата од соништата

Грција е позната како лулка на западната цивилизација и родно место на демократијата, театарот, Олимписките игри и многу повеќе. Земјата е позната по својата античка историја и урнатини, неверојатна култура и храна, и прекрасни островски пејзажи... Но, има неколку работи за Грција што можеби сè уште не ги знаете, затоа е најдобро е да секоја година престојувате на различно место... Олимписка ривиераОлимписката ривиера или Пиериа е област со песочни плажи и плитки води кои се [...]

Албанија-неоткриена медитеранска убавина

Албанија од година во година станува сè попопуларна туристичка дестинација благодарение на нејзината зачудувачка глетка, интересни историски места и пречек на луѓето. Ова е една од најмалку посетените земји во Европа и скапоцен камен кој чека да се истражи. Достапен е, има добра инфраструктура и толку уникатно локални места што не можат да се најдат на друго место. СарандаСместена на самиот југ на Албанија, Саранда е мал град со повеќе од 300 сончеви денови во [...]

Бугарија -откритие кое се споделува

Зимата во Бугарија е насочена кон скијачките центри Банско и Боровец, кои се и двата најпознати и најголеми скијачки центри во Бугарија. Нудиме и скијачки центар Пампорово. Покрај овие три, во Бугарија има околу 12 ски центри кои секоја година привлекуваат се поголем број странски туристи за релативно евтин зимски одмор. Комбинацијата на природна убавина и разновидност на живописни пејсажи со луксузни, нови хотели и модерен систем на патеки и ски-лифтови, ја рангираат Бугарија меѓу [...]

Црна Гора -дива и прекрасна

Некогаш занемарена во корист на попопуларните медитерански земји, Црна Гора сега го доживува својот момент. Со сета убавина и гламур на француската ривиера, без високата цена, Црна Гора се етаблира како жешка точка на Јадранот. Дознајте зошто одморот во Црна Гора треба да биде на врвот на вашата листа. ХОТЕЛ БИП 2* – БУДВА ХОТЕЛ БИП 2* – БУДВА  Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга [...]

Турција – бидете наши гости

Следете го древниот пат на свилата до Турција, волшебна земја на памучни замоци, оџаци од самовили и виорни дервиши. Истражете ги античките градови Ефес и Троја, оддајте почит на боиштата во Галиполи и изгубете се во раздвижените чаршии во Истанбул. Ако сонувате за турска авантура, прочитајте го нашиот туристички водич за Турција за да дознаете каде да одите и што да правите на вашето патување во Турција. Турција OnlineRead moreПРОМО хотели со ПОПУСТЦените се изразени [...]

Египет – местото од каде се започнало

Историјата никаде  не е повозбудлива отколку во Египет. Како една од најголемите светски лулки на цивилизацијата и земја на фараоните, Египет е апсолутно преполн со древни чуда што ќе ве натераат да ја чешите главата кон генијот на старите Египќани. Од древните пирамиди до големите храмови на Луксор и Асуан и средновековните богатства на Александрија, откривањето на историјата на Египет сигурно ќе биде едно од најдобрите патувања во вашиот живот. Хургада – Промотивни пакетиХургада – [...]

Хрватска -полна со живот

Без разлика дали сте сонувале за опуштено бегство на вода, за потфат фокусиран на храна и вино или за можност да ги потонете забите во историјата што датира илјадници години, Хрватска има се. Дом на прекрасни брегови, прекрасни езера и шуми, фасцинантна историја и свежа кујна од море до трпеза, има добра причина зошто многумина го слушаат повикот на Хрватска како нивна медитеранска фантастична дестинација за одмор. Ако барате начини да ги претворите вашите долги [...]

Шпанија – вистинскиот Медитеран

Видете ги најдоброто од Шпанија и Португалија и живејте la buena vida, со нашиот куриран водич за најдобрите работи на Пиринејскиот Полуостров. Истражете ги замоците стари колку меморијата. Вечерате на занаетчиски сирења на раздвижените пазари. Восхитувајте се на ремек-делата на најголемите европски уметници. И опуштете се на крајот на напорното патување со чаша кава (шпанско пенливо вино) или vinho verde (португалски регион со бело вино) во рака.