fbpx

БРАТИСЛАВА-БУДИМПЕШТА-ВИЕНА НОВА ГОДИНА 2022

Братислава или убавицата на Дунав, како што уште ја нарекуваат, се наоѓа на западната граница на Словачка.секоја година привлекува се повеќе и повеќе посетители, како поради поради знаменитостите и богатата историја Со својата убавина инспирира посебно стариот дел од градот, каде што се сместени замокот, катедралата Св. Мартин, црквата св. Елизабета, позната како Плава Црква. Откако Османлиите го освоиле поголемиот дел на Унгарија, Братислава стана престолнина на царевите, архиепископи и благородништвото, а од 1563 година […]

Сејшели 2022 , Нова Година

Вашиот одмор на Сејшелите – „Во другиот свет“   Една од најубавите островски држави распространета на архипелаг во Индискиот океан. Егзотика од која застанува здивот, неверојатни пејсажи, забава, вкусна храна и кокосови ореви во изобилство. Ова е место за одмор од соништата …   10 ДЕНА / 7 НОЌЕВАЊА   Дати: 28.01.2022г. – 06.02.2022г. 25.02.2022г. – 06.03.2022г.   ПРОГРАМА:   Прв ден: Директен лет од Софија до Махе во 19:40 часот. со кратка пауза за полнење во Џибути.   […]

МОСКВА & САНКТ ПЕТЕРСБУРГ Новогодишно групно патување со лет од Белград

ЛОКАЦИЈА   МОСКВА & САНКТ ПЕТЕРСБУРГ Новогодишно групно патување со лет од Белград 29.12.2021 – 05.01. 2022 7 дена / 6 ноќевања Прекрасна групна тура во која комбинирано се посетуваат руските убавици – градовите Москва и Санкт Петерсбург. Летовите се од/до Белград, а дадените цени во тотал со сите програмски трошоци вклучени (освен факултативни екскурзии). Програма 1 ден (29.ДЕК): БЕЛГРАД – МОСКВА Состанок  на групата два часа пред поаѓање на  аеродромот “Никола Тесла” во 10.45 часот.Лет со авиокомпанијата […]

Нова Година 2022 Атина – Сунион – Пелопонез

***Нова Година 2022 *** (Атина-Сунион-Пелопонез) *Екскурзија Пелопонез – ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНА Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економскиот, политичкиот и културен живот во Грција, родно место е на Сократ, Перикле, Софокле и други значајни филозофи, писатели и политичари. Таа е еден од главните светски центри за архиолошки истражувања. Ова […]

Шарм ел шеик

Шарм ел шеик | 8 дена, 6 ноќи Пакет аранжмани | 2021/2022 Познат како бисер на библискиот Синај, Шарм Ел Шеик ќе ве воодушеви со своите кристално чисти води, корални гребени, како и со шаренилото на богатиот подводен свет. Подгответе се за едно уникатно искуство, кое е совршен спој на море и земја, активности и опуштање. Почнувајќи од 05.11.2021 8 дена, 6 ноќи All Inclusive Авионски превоз од € 465 ХОТЕЛИ: Naama Bay Promenade Beach […]

ЕГИПЕТ – ГОЛЕМА ТУРА Новогодишно групно патување со лет од Скопје

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ ЕГИПЕТ – ГОЛЕМА ТУРА Новогодишно групно патување со лет од Скопје 27.12.2021 – 04.01. 2022 9 дена / 7 ноќевања » КАИРО – посета на Пирамидите и Музејот » ХУРГАДА – All Inclusive во хотел 5* на Црвено Море » КРСТАРЕЊЕ по НИЛ – Асуан & Комомбо  Едфу & Луксор Програма   1 ден 27.12: СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – КАИРО Состанок на групата на Аеродром Скопје во 17:30  часот. Лет за Истанбул со TK1006 во 20:35  часот. Слетување во 00: 10 часот. Полетување за Каиро  со TK 692  во 01:30 […]

НОВА ГОДИНА ИСТАНБУЛ , 3 ноќи

Поаѓање: 29.12.2021 Враќање: 02.01.2023 Дестинација: Истанбул Превоз: Автобус Сместување: Хотел 3* Со над 300 македонци на приватен брод кој плови по Босфор, два стејџа, македонски изведувачи вклучувајќи бенд, ди-џеј, караоке зона, па се до спектакуларен огномет, многу запросувања и многу изненадувања. Тоа е најважната причина поради која треба да се препуштите на нашиот тим од над 20 водичи кои е подготвен да направи нов БУМ за дочек на 2022-ра! Поаѓање во Истанбул ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!. […]

Нова Година Херцег Нови

ДОЧЕК НА НОВАТА 2022 ГОДИНА ВО ХЕРЦЕГ НОВИ „Palmon Bay Hotel&Spa“4+**** ИГАЛО (30.12.2021 – 02.01.2022) Има градови кои имаат своја душа-колку почесто се навраќате во нив, се поблиску и подлабоко ги чувствувате. И едноставно, не можете да не ги засакате. Тогаш зошто во еден од нив да не ја испратите старата и дочекате Новата Година? Во малиот рај на Црногорското приморје каде чудно е како и сонцето заоѓа кога ваква убавина никаде нeма да најде… […]

Нова Година Будва

1.Ден 30.12.2021 – Организиран превоз од повеќе градови. Планирано поаѓање од Битола и Скопје во 23:30 часот. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2.Ден 31.12.2021 – Пристигнување во Црна гора во утринските часови, попатно застанување на видиковец кај Св.Стефан. Oва место е еден од најлуксузните летувалишта на целиот Јадран познат како „град-хотел“. Автобусот ќе застане за патниците да направат фотографии околу 10 минути. Поаѓање према Будва. Сместување во апартмани. Во договор со водич […]

Нова Година Загреб

1 ден (30.12.2021) четврток:  Македонија – Загреб Состанок на групата пред спортска сала „Боро Чурлевски“ во 17:00 ч. Заминување од Битола во 17:30 ч. , попатнo Прилеп (бензиска Лук Оил ), Велес (бензиска Макпетрол-автопат), Скопје (паркинг пред хотел Континентал),  Куманово (бензиска Макпетрол-автопат) доколку има патници. Продолжување на патот преку Србија, царински формалности, попатни одмори, ноќно возење. 2 ден (31.12.2021) петок: Загреб Пристигнување во Загреб во предпладневните часови. Сместување. Слободно време за сместување во собите и […]