fbpx

ПАРИЗ – Јануари 2023

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 17.jануари (вторник)  СКОПЈЕ – ПАРИЗ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 04:30 часот. Полетување за Париз во 06:40 ч. Пристигнување во Париз на аеродромот “Боувез” во 09:45 часот. Трансфер и панорамски разглед на градот: Париската опера, плоштадот Вандом, црквата Мадлена, музејот Лувр, Kралската палата, центарот Бобур, плоштадот Конкорд, Градската куќа, плоштадот Бастиља, катедралата Нотр-Дам на островото Сите, универзитетот Сорбона, Пантеонот, Домот на Инвалидите, Трокадеро, Ајфеловата кула, Марсовите полиња, Триумфалната порта, […]

НОВА ГОДИНА Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор

НОВА ГОДИНА Zlatibor Mountain Resort & Spa 5*- Златибор 2 деца до 11,99 години ГРАТИС 31.12 – ИВАНА СЕЛАКОВ 01.01 – ТРОПИКО БЕНД Цените се дадени за 2 лица на ден за Standart, Superior I Junior Suite Цените се дадени за 3 лица на ден за Family Room и Family Suite Период Мин.ноќи Standart Room Superior Room Family Room Junior Suite Family Suite 29.12-02.01.23 3 318 362 428 417 582 03.01-12.01.23 3 230 263 318 […]

ДОЧЕК НА НОВАТА 2023 ГОДИНА ВО ХЕРЦЕГ НОВИ

ДОЧЕК НА НОВАТА 2023 ГОДИНА ВО ХЕРЦЕГ НОВИ „Palmon Bay Hotel&Spa“4+**** ИГАЛО (СО ВКЛУЧЕНИ ДВЕ НОВОГОДИШНИ ВЕЧЕРИ) (30.12.2022 – 02.01.2023) Има градови кои имаат своја душа-колку почесто се навраќате во нив, се поблиску и подлабоко ги чувствувате. И едноставно, не можете да не ги засакате. Тогаш зошто во еден од нив да не ја испратите старата и дочекате Новата Година? Во малиот рај на Црногорското приморје каде чудно е како и сонцето заоѓа кога ваква […]

ДОЧЕК НА НОВА 2023 ГОДИНА-ЗЛАТИБОР

ДОЧЕК НА НОВА 2023 ГОДИНА-ЗЛАТИБОР (со посета на Врњачка Бања) (30.12.2022 – 02.01.2023) 30.12.2022 (петок) 22:00 часот заминување на групата од Кавадарци и во 23:30 часот од Скопје (пред туристичките агенции) кон Србија со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори. Прв ден: 31.12.2022 (сабота) Пристигнување на Златибор во утринските часови. Сместување на групата во хотел „Cigota“ 3*** (www.cigota.rs). Слободно време за одмор и за уживање во базенот во хотелот (бесплатно користење). Хотелот […]

ДОЧЕК НА НОВА 2023 ГОДИНА- НОВИ САД

ДОЧЕК НА НОВА 2023 ГОДИНА- НОВИ САД (Со посета на Сремски Карловци и ручек со музика во живо) (30.12.2022 – 02.01.2023) 30.12.2022 (петок) 22:00 часот заминување на групата од Кавадарци и во 23:30 часот од Скопје (пред туристичките агенции) кон Србија со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори. Прв ден: 31.12.2022 (сабота) Пристигнување во Нови Сад во претпладневните часови. Организиран разглед со локален туристички водич на Нови Сад, градот кој е создаден […]

ДОЧЕК НА НОВА 2023 – КАВАЛА

ДОЧЕК НА НОВА 2023 – КАВАЛА (Со посета на Драма) (31.12.2022-02.01.2023) Најтрадиционалниот симбол што ќе го најдете во Грција за време на Божиќните празници е мал дрвен брод украсен со светликави ламбички. Бродот го симболизира поморскиот идентитет на земјата и е своевидно добредојде на морнарите кои се враќаат дома за да го прослават Божиќ со своите семејства. Китењето на Божиќното дрвце не е традиционален обичај, но и покрај тоа што го има во сите грчки […]

Сараево Мостар за Нова Година 2023

30.12.2022 – 02.01.2023 Дочек на Новата Година во Сараево. Тридневна екскурзија која ќе ви остане во сеќавање, прошетка низ убавините на Босна и Херцеговина. Нашите ноќевања се во „Ерусалимот на Балканот” поточно Сараево и подгответе се да ги замислите новогодишните желби под небото на Балканска Швајцарија. Во продолжение програмата за Босна.. Ден 1 30.12.22 Поаѓања се организирани од повеќе градови во Македонија. Поаѓањето од Скопје, пред Хотел Русија е околу 20:30ч но патниците за точно […]

Истанбул НОВА ГОДИНА 2023

Највеличествениот град на светот, град кој живее 24 часа, единствениот Истанбул. Секој треба да го посети барем неколку пати… Овојпат дочекајте ја Новата година и уживајте во градот на два континенти. ТЕРМИН: 29.12 – 02.01.2023 ПРОМО ЦЕНА 129€ по лице (ограничени места), редовна цена 149 евра.   ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА: -Три ноќевања во хотел 3* со појадок во населбата Аксарај/Лалели -Автобуски превоз на релација Скопје – Истанбул – Скопје -Пешачка тура низ стариот историски […]

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО РАКОМЕТ 2023 – КРАКОВ, ПОЛСКА

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО РАКОМЕТ 2023 – КРАКОВ, ПОЛСКА 12.01- 18.01.2023 12.01.2023 (Четврток) Битола-Прилеп-Велес-Скопје- Куманово-Србија-Унгарија-Полска Поаѓање во 08:00 часот од Битола (паркинг на Спортска сала) за Краков, Полска. Патот води преку Прилеп, Дреново, Велес, Скопје (11:30 часот), Куманово, граничен премин Табановце, Р.Србија, Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни одмори, царински формалности. Продолжување кон Краков. 13.01.2023 (Петок) 15.01.2023 (Недела) Краков Планирано пристигнување околу пладне. По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време за одмор. Во договорено време поаѓање […]

БУДВА-ПОРТОМОНТЕНЕГРО-ДУБРОВНИК-БАР

Ако сте љубители на Јадранот, тогаш Будва е најдобриот избор за вас! Прекрасна обала, убавото море, прекрасни плажи, сонце, убави луѓе… не е случајно што Будва и будванската ривиера важат за едно од најпривлечните туристички места! Ридестите предели, монументалната архитектура, прекрасните домашни вина и храна, живописни плоштатчиња се само дел од нештата што ја прават Будва прекрасна. Програма Ден 1 – 30.12.2022 (ПЕТОК) Состанок на групата на Дрводекор во 22:30 часот, поаѓање во 23:00 часот. […]

Луковска Бања Нова Година (Бела Јела)

Цена по лице за пакет 3 ноќи / 4 дена 222€/13.764ден  Цени по лице за најмалку 2 лица во соба Цени изразени во евра за уплата исклучиво во денарска противвредност по курс 1€/62ден Цената вклучува:  – Сместување во стандардни двокреветни соби – Ихрана на база полупнасион (појадок и вечера шведска маса) – Секојдневно користење на Велнес центарот; ***отворено затворен базен со термо- минерална вода со температува од 33-35⁰C ***сауна ***солена соба ***парно купатило ***топли клупи […]

ИЗРАЕЛ БОЖИЌ 2023

ИЗРАЕЛ БОЖИЌ 2023 ЧЕКОРЕТЕ ПО ПАТЕКАТА НА ЕВАНГЕЛИЕТО 05.01.2023 – 11. 01.2023 (7 дена / 6 ноќи) ИЗРАЕЛ – Земја каде се преплетуваат минатото и сегашноста, неверојатно разновидна и многу драматична. Иако по површина е мала, оваа земја е од непроценливо значење за припадниците на трите најголеми светски религии , бидејќи во Израел се вкрстуваат патиштата на Еврејските, Муслиманските и Христијанските Аџии. Не случајно го добила името ,,Света земја’’, бидејќи нејзината суштина се базира на […]