[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

БУДИМПЕШТА – Убавицата на Дунав

|Comments are Off
11 Октомври во БУДИМПЕШТА – Убавицата на Дунав Авион / 4 дена / 3 ноќевања Градот од двете страни на величествениот Дунав, град со богато архитектонско и историско наследство, нуди неспоредлива комбинација на култура, одлична кујна и термални бањи …Од едната стр...

МИЛАНО INTER Milan vs GENOA

|Comments are Off
МИЛАНО INTER Milan vs GENOA 02.11.2018 (петок) СКОПЈЕ – МИЛАНО Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 11.30часот. Полетување  за Милано  во 13.20, слетување во 15.20 часот. Организиран трансфер од аеродромот до хотелот, со запознавање на елитниот град Милано, ед...

НОВА ГОДИНА – АТИНА

|Comments are Off
***Нова Година Атина***(Пелопонез-Сунион-Пиреа) Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економскиот, политички...

23 ОКТОМВРИ – ПАРИЗ

|Comments are Off
  ОКТОМВРИ ВО ПАРИЗ 21.10.2018 –  24.10.2018 СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА! Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Roug...

11ти Октомври Сандански

|Comments are Off
Сандански 11-ти Октомври САНДАНСКИ 11-14.10.2018 11.10.2018 (четврток) Битола-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански Поаѓање во 05.00 часот од Битола за Банско преку Струмица и Петрич, со попатна посета на храмот – споменик – света Петка и гробот на најголемата пророчица –...

11ти Октомври САНТОРИНИ

|Comments are Off
САНТОРИНИ – 11 ОКТОМВРИ   Монденски, незаборавен, традиционален…остров кој ќе ве остави без здив, најромантичниот остров на светот Санторини! Издигнувајќи се од сините води на Егејското море, тркалезниот архипелаг на вулкански острови, 200 километри југоисточ...

23ти Октомври на Малта

|Comments are Off
  МАЛТА во Октомври   4 Дена / 3 ноќевања / Авион Програмата е креирана: 17.07.2018 Малта е најголемиот остров и културен, трговски и административен центар. Тука се премостуваат милениуми од неверојатен спектар на работи кои треба да се откријат. Каде и да ...

11.ОКТОМВРИ РИМ-НЕАПОЛ-ФИРЕНЦА

|Comments are Off
11.ОКТОМВРИ РИМ-НЕАПОЛ-ФИРЕНЦА     1 ДЕН (10.10.2018-среда) : БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 14.00 часот. Поаѓање за Драч во 14.30 часот. Патот води преку Струга, Елбасан…денско и ноќно патување со кратки попатни одмори...

Sevtopolis Balneo & Spa Hotel 4*

|Comments are Off
Павел Бања - место каде се обновува здравјето и ревитализира духот веќе 125 години