[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

Вила Амелија-Калитеа

|Comments are Off
КАЛИТЕА – АМЕЛИА Амелиа Лукс Апартманите се наоѓаат во Калитеа, на 100м оддалеченост од плажа, до плажа се доаѓа од дворот на вилата, се симнува по скали, или од околу може да се симне преку улица или пеш или со кола. Вилата е лоцирана над Хотелот Маргарита и скалите ...

НЕА ФЛОГИТА – ВИЛА КАТЕРИНА ЛУКС

|Comments are Off
НЕА ФЛОГИТА – ВИЛА КАТЕРИНА ЛУКС   Вила Катерина лукс е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите Марија и Корфу,веднаш позади најголемата слаткарноца SWEET BEACH на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс ,со две спални и простран ...

НЕА ФЛОГИТА – ВИЛА МАРИА

|Comments are Off
НЕА ФЛОГИТА – ВИЛА МАРИА     Вила МАРИА е лоцирана во центарот на Неа Флогита,во близина хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветен апартманпростран, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), ...

KAЛИТЕА – MAYA BAY

|Comments are Off
KAЛИТЕА – MAYA BAY     Локација: Хотелот се наоѓа во Калитеа, едно од најважните и најпрометните места на полуостровот Касандра. Во близина на хотелот има: мини маркет, пекара, продавници за сувенири, дискотеки, слаткарници и други објекти кои престојот во о...

СИВИРИ – HOTEL JENNY 3*

|Comments are Off
СИВИРИ – HOTEL JENNY 3*   Сивири мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и м...

КАЛИТЕА – ПОСЕИДОН

|Comments are Off
КАЛИТЕА – ПОСЕИДОН     Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. На сек...

ВИЛА „TODOR“ – ПОЛИХРОНО 2019

|Comments are Off
ВИЛА „TODOR“ – ПОЛИХРОНО 2019 17% попуст за резервации и целосна уплата до 28.02.2018 10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2018 5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2018 Опис на вилата “Дуплекс Тодор“ во Полихрон се наоѓа на две ...

Вила Natassa Valentino – Полихроно

|Comments are Off
Вила Natassa Valentino – Полихроно 17% попуст за резервации и целосна уплата до 17.02.2018 10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2018 5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2018 ОПИС НА ОБЈЕКТОТ : Вила Natassa Valentino. Една од најпопуларните ви...

Полихроно-Вила Пападопулос

|Comments are Off
Вила PAPADOPULOS – Полихроно 17% попуст за резервации и целосна уплата до 28.02.2019 10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2019 ОПИС НА ОБЈЕКТОТ : Вила Пападопулос се наоѓа на 400м од центарот на Полихроно и на отприлика 190м оддалеченост од море, во мирниот дел ...

Полихроно – Reall Apartmani

|Comments are Off
Полихроно – Reall Apartmani     Вила Reall Apartmani се наоѓа на 200м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од црвата се спушта кон плажа (види мапа). Вилата располага со студија и апартмани на 1 ви кат како и мезонети на 2 кат кои што се состојат ...

СИВИРИ – ВИЛА АНЕМОХАДИ

|Comments are Off
Вила Анемохади – Сивири   Вилата е лoцирана на 90 м пд плажа и 50 метри oд центарпт на Сивири. Вилата распoлага сo 1/2+2 апартмани кoи се сoстoјат пд 2 пoделни сoби, спална сoба сo брачен кревет и кауч на расклопување во дневната соба. Сите апартмани имаат сопств...

КАЛИТЕА – ВИЛА ПОПИС

|Comments are Off
Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со боро...

КАЛИТЕА – ВИЛА ДИМИТРА

|Comments are Off
Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со боро...

КАЛИТЕА – ВИЛА АМОС

|Comments are Off
  Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена ...

КАЛИТЕА – ВИЛА ТЕА

|Comments are Off
Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со боро...

Сивири – ВИЛА Сиртаки

|Comments are Off
  ВИЛА СИРТАКИ – СИВИРИ Сивири е туристичко место кое се наоѓа во југозападниот дел на Касандра Полуостров во Халкидики, меѓу Kassandria и Fourka околу 82 км од аеродромот во Солун. Тоа е добро позната по својата добро организирана плажа и по богатата флора. Сивири има...

Неа Потидеа – Хаус Литеа

|Comments are Off
НЕА ПОТИДЕА   Вила ЛИТЕА ХАУС се наоѓа на сама плажа, располага со 1/3 студија и 1/4 апартмани (1 посебна спална+2 кревети во кујна). Сите соби и апартмани се опремени со сопствена кујна, купатило, тераса, ТВ и клима уред. Во цената е вклучено користење на климата и WI-F...

Полихроно – Вила Мери И ВИЛА Елена

|Comments are Off
ПОЛИХРОНО – Vila Meri     Полихроно, мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Преку летото бројот на туристи е далеку поголем. На оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот...

Калитеа – Вила Јанис

|Comments are Off
Калитеа-Вила Јанис   Вила Јанис се наоѓа на главната улица наспроти познатиот ресторан Брики, т.е 50 метри од строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажат...

Пефкохори – Вила Магда 1

Пефкохори   ПЕФКОХОРИ се наоѓа во југо источниот дел на полустровот Касандра и името го добил по боровите дрва кои ги има во изобилство во планината во областа.  Градот е најголем во оваа област и е главен град на општината Паљури. Во градот има традиционални грчки таверни...

ПЕФКОХОРИ – ВИЛА РАФАИЛ

|Comments are Off
Пефкохори – Рафаил Вила Рафаил е лоцирана во Пефкохори на главниот пат на 200-тина метри до прекрасната плажа со златен песок и неверојатно сина вода. Вилата располага со студија за 3 лица , кои се распоредени на прв или втор спрат. Сите студија се опремени со ТВ, клима...

АФИТОС – ВИЛА ВРАХОС

|Comments are Off
Афитос, според многумина најшармантното амбиентално селце на Халкидики. Зошто е толку популарно и посетено од илјадници туристи од најразлична националност и возраст ќе сватите кога ќе се најдете на тесните улички помеѓу камените куќи и многуте дуќани и таверни од каде ѕиркаа...

Пефкохори – Апартмани Наталија – Вила Филомени

|Comments are Off
Пефкохори – Апармани Наталија     Vila Natalia се наоѓа во срцето на Пефкохори, на минута пешачење до пешачката зона, до плажа и до првиот супермаркет, Vila Natalia е составена од две згради, Анекс 1 и Анекс 2. Анекс 1 е на два спрата. Апартманите во Анекс 1...

Ханиоти – Вила Вергина

|Comments are Off
Вила Вергина Ханиоти   ХАНИОТИ е многу живописно место на Халкидики , се наоѓа на само час возење од Солун. По пристигнувањето секој посетител ќе биде воодушевен од овој мал живописен рај,  кој е изграден да се грижи за потребите  дури  и на најпребирливите посет...

Фурка – АГИОС ГЕОРГИОС

|Comments are Off
Место богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини.

ALL INCLUSIVE ФУРКА

|Comments are Off
  ALL INCLUSIVE Фурка Фурка-идеална плажа за фамилии со помали деца Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка...