[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

Спа Хотел Огњаново 3 * – Огњаново

|Comments are Off
    Спа Хотел Огњаново 3 * – Огњаново Хотел “Огњаново” е лоциран на живописен рид во познат по своите лековити бањи село Огњаново. Целокупната концепција на хотелот  е потчинета на идејата за хармонија со природата, со намера комплексот да биде идеално...

Ски куп Банско 2019

Неверојатна можност да ја видите светската ски елита.

HOTEL Winslow Elegance 3*

|Comments are Off
Winslow Elegance 3*   Апарт Хотелот Winslow Elegance 3* се наоѓа на 800м од гондолта, или 10-15мин пешачење до неа, и на 800метра од центарот на Банско. Хотелот нуди просторни апартмани со сопствен тоалет, тв, кујна. Исто на располагање на гостите е и СПА цен...

HOTEL Winslow Infiniti & Spa 3*

|Comments are Off
Winslow Infiniti & Spa 3*   Хотелот е составен од 3 згради со заедничка градина, се наоѓа на 350метри од гондолата. На својте гости им нуди пријатен престој, со својте просторни апартмани кои се опремени со кујна, сопствен тоалет, тв. исто хотелот располага со СПА центар...

HOTEL Orbilux 3*

|Comments are Off
Orbilux 3* http://www.orbilux.bg/index.php?lang=en   Hotel Orbilux 3* Се наоѓа на 500м од гондолата и на 1км од центарот на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби, спа центар (базен, фитнес, сауна, парна бања) Хотелот е составен од студија, едноспални и дв...

HOTEL All Seasons Club 4*

|Comments are Off
All Seasons Club 4*   http://www.allseasonsclub.com/ All Seasons Club претставува елегантен хотел кој на гостите им нуди величествен панорамски поглед од секоја соба. Сместувањето се одвива во студио, едноспални или двоспални апартмани. Гостите можат да уживаат во топл...

HOTEL Belvedere Holidays Club 4*

|Comments are Off
Belvedere Holidays Club 4*   http://www.belvederebansko.com/ Хотелот Belvedere Holiday Club 4*, се наоѓа на 540м од гондолата, и 860м од центарот на Банско. Хотелот располага со едноспални апартмани и двоспални апартмани, рецепција 24ч, лифт, ресторан, ски га...

HOTEL Royal Park & Spa 4*

|Comments are Off
Royal Park & Spa 4*   Хотелот Royal Park & Spa е лоциран на 1.2 км гондолата или на само неколку миниту со бесплатниот транспорт кој го нуди за госисте и на 1.5 км од центарот на Банско. Гостите на хотелот може да уживаат во прекрасната панорамска г...

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*

Најновиот и најлуксузен хотел со 5* во Банско - Бугарија. Сместен во подножјето на планината Пирин, во непосредна близина на гондолота – ски лифтот и опкружен со живописна природа, хотелот нуди луксузно сместување, гурмански јадења,...

ORPHEUS 4* – Bansko

|Comments are Off
ORPHEUS 4* – Bansko     Мал удобен хотел – кој се состои од 4 згради. Хотелот располага со просторни, удобни соби со сателитска ТВ, ресторан, бар, СПА, интернет. Идеален хотел за фамилијарен одмор. Локација Град Банско на 2 км од Гондола Лифтот. Услуга Ноќевање со...

GREEN WOOD 4*

|Comments are Off
Хотел Green Wood 4* Хотел Green Wood & Spa се наоѓа само на 6 километри. од Банско, на 3 км. од Разлог и на 2 километри од Катарино. Хотелот располага со сопствен превоз за трансфери до скијачките патеки на одморалиште Банско. Само на 500 метри од хотелот се наоѓа игралиштето...

St.George Ski&Spa Bansko

|Comments are Off
St.George Ski & Spa 4* St George & Spa Hotel е лукзузен и модерен 4* хотел, на само 600м од гондолата и 1000м од центарот на Банско. Хотелот располага со апартмани и студија кои се опремени со wifi, сателитска, модерни тоалети, додека апартманите располагаат и со ча...

Astera 4 * Bansko

|Comments are Off
Хотел Астера 4 * Банско Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200 метри од гондолата во Банско, и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар , Wi-fi , и куглана. ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА...

VIHREN PALACE 4*

 VIHREN PALACE 4*     Хотелот се состои од зграда на пет спрата и поседува конфортни и просторни соби со кујна, a la carte мени,ресторан,меана,бар,ноќни клуб,интернет,спа центар(затворен базен,сауна,хамам,џакузи) квалитетна услуга. Хотелот е на 500 метра од центарот н...

BANSKO SPA&HOLIDAYS 4*

Банско Спа и Холидејс се наоѓа во западниот дел на ски ресортот Банско и пружа величествена глетка кон трите планини Рила, Пирин и Родопи

Kempinski Grand Arena 5*

Главен ресторан “Gallery”, италијански ресторан “Coma Prima”, суши бар, лоби бар, Bella Vista лонџ, витамин бар, егзекјутив клуб, СПА и велнес центар, затворен базен, сауна, Џакузи, парна бања, солариум, фитнес, менувачница, ски остава, безжичен интернет, занимална соб...

Park Hotel Gardenia 4*

Park Hotel Gardenia 4* – Банско     Хотелот се наоѓа на 1 км од центарот на Банско и на 200 метра од гондолата. Располага со 126 соби: двокреветни ( ~ 20-25 м2 ), апартмани со 1 спална ( ~ 35-50 м2 ) ,Апартман со 2 спални  мин 4 лица            ( ~ 80-100 м2...

PERUN HOTEL & Platinum Casino 4* – Bansko

|Comments are Off
PERUN HOTEL & Platinum Casino 4* – Bansko   Лоциран на 650 метри од Гондолата, Hotel Perun & Platinum Casino нуди надворешен и внатрешен базен, сауна, турска бања и фитнес центар бесплатно. Спа и Масажите се доплаќаат. Бесплатен приватен паркинг и бесплатен...

Maria Antoaneta Residence 3*

|Comments are Off
Maria Antoaneta Residence 3*   Се наоѓа во близина на реката, Марија-Антоанета е на само 3 минути пешачење од локалните ски-лифтови и Банско Мол. На имотот има голема тераса со градина со сезонски отворен базен. Сите единици имаат бања и телевизор со рамен екран со кабелск...

STRAZHITE 4*

STRAZHITE 4*   Хотелот Стражите е комбинација на бугарска архитектура со модерни содржини, се наоѓа на прекрасна локација во близина на ски гондолата во Банско. Се состои од една зграда на три спрата со пространи удобни соби, ресторан, барови, продавници, интерне...

EVELINA PALACE / 4* / BANSKO

|Comments are Off
EVELINA PALACE / 4* / BANSKO   Хотелот Evelina Palace е сместен во шармантниот дел од Банско, на западната страна од реката Глазне. Се наоѓа на главниот пат до ски лифтот и на околу 100 метри од центарот на градот. На гостите им е на располагање бесплатен превоз ...

MPM HOTEL SPORT / 4* / BANSKO

|Comments are Off
MPM HOTEL SPORT / 4* / BANSKO Хотелот нуди вкупно 119 соби: Студио, апартмани со една спална и апартмани со две спани(мазонети) Студијата содржат: француски лежај, кујна(фрижидер,апарат за кафе), сателитска телевизија,фен за коса,сеф,тоалет. Апартман со една спална -дневна со...

Sv. Ivan Rislki 4*

Хотел Св.Иван Рилски е сместен во подножјето на Пирин планина , во непосредна близина на ски лифтовите и ски пистите во Банско.

Sunrise 4*

|Comments are Off
Sunrise 4* Санрајз Парк и Спа комплексот се наоѓа на неколку минути од влезот на најблиската ски слифт станица во Банско. Сместувачките капацитети се опремени на база на природни материјали,а бесплатниот безжичен интернет е достапен во јавните простории. Овој комплекс с...

Lucky 5*

|Comments are Off
Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата. Опис на соби: Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со...

Regnum Apart Hotel 5*

|Comments are Off
Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на барање)...

Casa Karina 4*

|Comments are Off
Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Ка...

Zara Hotel & Spa 4*

|Comments are Off
Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има сопствен балкон, LCD- телевизор, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и погл...