[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

Sensimar Premier Le Reve 5*dlx, Hurghada

|Comments are Off
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ Sensimar Premier Le Reve 5*dlx, Sahl Hasheesh Хотелот се наоѓа во Сал Хашееш, на една од најубавите песочни плажи, во извонреден амбиент . Центарот на Хургада е на 25км. а аеродромот  на окулу 20км. оддалеченост. Ова е еден од најлуксузните...

Grand Plaza Resort 4*, Memsha

|Comments are Off
Grand Plaza Resort 4*, Memsha Локација: Овој хотелски комплекс е изграден 2008год. и се наоѓа наспроти хотелот Grand Plaza од кој го дели улица а гостите на овој хотел ја користат неговата песочна плажа. Растојанието од Сакала е 5км. Соби: Хотелот има 199 соби, сите со купатил...

Serenity Makadi Beach 5*, Makady Bay

|Comments are Off
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ Serenity Makadi Beach 5*, Makady Bay Локација: Овој голем ресорт опфаќа 400.000м2, опкружен е со зелена градина и се наоѓа на самиот брег на Црвено Море, на приватна плажа со понтонски мост а еден дел од плажата има песочен влез во мо...

Baron Palace Resort 5* – Sahl Hasheesh

|Comments are Off
Локација:  Хотелот е лоциран во областа Sahl Hashesh, одалечен 20 км од центарот на Хургада,на прекрасна песочна плажа долга 600м и секако еден од најдобрите хотели во Хургада. Tој е единствениот хотел во Хургада кој има 5 DLX ѕвезди. Соби:  Хотелот располага со 615 прост...

Regina Swiss Inn Resort 4*, Sakala

|Comments are Off
  СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Sakalа, на песочна плажа, одалечен околу 7 км од аеродормот. Хотелот е комплетно реновиран во 2013 година. Соби: Вкупно има 420 с оби и студиа.Секоја соба има купатило (туш/wc), фен,, SAT TV,...

Albatros Palace Resort 5*

|Comments are Off
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ Albatros Palace Resort 5*  Локација: Хотелот е одалечен 10 км од центарот на Хургада и 8 км од аеродромот, сметстен покрај прекрасна приватна песочна плажа. Соби: Хотелот располага со 621 соба секоја опремена со сопствено купатило, ...

Sentido Palm Royale5*, Soma Bay

|Comments are Off
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ Palm Royale Soma Bay 5* Локација: Хотелскиот комплекс кој зафаќа површина од 70.000 квадратни метри опкружен со 2300 раскошни палми е одалечен 45 км од Хургада и 40 км од аеродромот во Хургада.  Хотелот има своја сопствена песочна п...

Cleopatra Luxury Resort 5*, Makadi Bay

|Comments are Off
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ Cleopatra Luxury Resort 5*, Makadi Bay Лоциран е во Заливот Макади, на 35км. од Марината во Хургада и на 30км. од Аеродром, дирекно на приватна, песочна плажа. Изобилува со содржини како 8 базени, Центар за нуркање, продавници, супермаркет,...

Sunny Days Palma De Mirette Resort 4*

|Comments are Off
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.МАЈ Sunny Days Palma De Mirette Resort 4* Лоциран е на 3км. од центарот на Хургада, има голема лагуна и приватна плажа на Црвено море. Сите соби се климатизирани, и опремени со САТ ТВ  и мини бар како и балкони кои нудат прекрасна панорама ко...

Royal Star Empire Beach 3***+ (ex Triton)

|Comments are Off
Hawaii Riviera Aqua Park Resort 5* Хотелот нуди  микс од забава  и релаксација. Одморалиштето е изградено на 5 спрата на површина од 25.000 м2. Таа се наоѓа на 20 километри северно од аеродромот во Хургада, 15 км од центарот на градот и 10 км од Ел Гуна. Хотелот има 364 соби, 3...

Hawaii Riviera Aqua Park Resort 5*

|Comments are Off
Hawaii Riviera Aqua Park Resort 5* Хотелот нуди  микс од забава  и релаксација. Одморалиштето е изградено на 5 спрата на површина од 25.000 м2. Таа се наоѓа на 20 километри северно од аеродромот во Хургада, 15 км од центарот на градот и 10 км од Ел Гуна. Хотелот има 364 соби, 3...

Jaz Makadi Oasis Resort 5*

|Comments are Off
Овој хотел  се наоѓа во одморалиштето Мадинат Макади и е изграден во нубијски селски стил. Хотелот се наоѓа на вториот ред од морето и има голема приватна песочна плажа со гребен за роњење. Гостите можат да користат базен во облик на лагуна со тобогани, опкружена со п...

Jaz Makadina 5*

|Comments are Off
 Jaz Makadina се наоѓа на самата плажа и има  прекрасен  поглед кон Црвеното Море. Тој располага со отворен базен и сопствена плажа. Собите  се пространи, климатизирани  со сателитска ТВ и балкон. Сите соби имаат модерен мебел и нудат погледи кон Црвеното Море, кон базенот  и...

Royal Star Beach Resort 4*, El Dahar

|Comments are Off
Овој хотел на плажа се наоѓа во близина на центарот на Хургада, во зоната El daha. rТој нуди модерни соби , делумно со поглед кон морето, како и отворен базен, ресторан, приватна плажа и бесплатен Wi-Fi во заедничките простории. Светлите, пространи и модерно опремени со...

Minamark Resort & Spa 4*, Sakala

|Comments are Off
MinaMark Beach Resort е рај за семејства и парови. Локацијата на хотелот го прави идеален избор за сите кои сакаат да комбинираат релаксација со социјални и спортски активности за време на нивниот одмор. Се нтааоѓа во центарот на енергична Сакала област на Хургада па гостите ...

Amwaj Blue Beach Resort & SPA 5*, Soma Bay

|Comments are Off
Amwaj Blue Beach Resort се простира на голема територија со базен, детски базен, 2 слајдови за вода, пространи тераси , базен со снек бар и плажа со чадори, лежалки и спортови на вода. Спорскитет и рекреативни објекти вклучуваат тенис и одбојка, фитнес сала, џет скии, сурфање,...

Le Pacha Hotel 3*, Sakala

|Comments are Off
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ https://www.lepacharesort.com/ Хотелот се наоѓа во самиот центар на Хургада ( Сакала ) каде има голем број на клубови, барови, ресторани, продавници и сл. и е на самиот брег на Црвено Море. Има приватна плажа и 187 соби распоредени ...

Albatros White Beach Resor 5*, Memsha

|Comments are Off
Овој прекрасен и нов хотел со 5*, се наоѓа во шопинг област на Хургада и се простира на  преубава, бела песочна плажа.Хотелот нуди ноќен клуб, повеќе базениеден од по луксузните хотели во Хургада. Лоциран е на само окулу 5км.  од Нова Марина а центарот на градот се наоѓа на 9 км....

Seagull Resort Hurghada 4*, Sakala

|Comments are Off
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ Локација: Лоциран е во туристичкиот центар на Хургада, Сакала на окулу 5км. оддалеченост од Најновиот центар, Мемша, на сопствена песочна плажа. Во непосредна близина на хотелот се наоѓаат најразлични содржини како шопинг центар, ресторани,...

Beach Albatros Resort 4*, Memsha

|Comments are Off
СПЕЦИЈАЛНИ ЦЕНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.МАЈ Beach Albatros Resort е луксузно засолниште  каде што посетителите можат да се релаксираат и да уживаат во волшепството на прекрасното Црвено Море како во лето така и во текот на целата година. Ова крајбрежно, all inclusive одморалишт...

Хургада Лето 2015

ЦРВЕНО МОРЕ – НАЈПОЗНАТИОТ, СВЕТСКИ, ПОДВОДЕН ТРОПСКИ РАЈ Хургада, најпознато летувалиште на Црвено Море, лоцирано на 475км. јужно од Каиро, некогашно рибарско село кое од седумдесеттите години постепено прераснува во едно од најзначајните и најмодерни летувалишта. SEA GARDEN 3*...