[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

ХУРГАДА со крстарење по Нил (Луксор и Асуан)

|Comments are Off
ХУРГАДА со крстарење по Нил (Луксор и Асуан) Авион / 7 ноќевања / 10 дена Ден 1 29 Март 2019 Скопје – Истанбул – Хургада Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 14:45 часот. Лет за Истанбул во 16:45 часот со Pegasus airlines. Слетување на аеродромот Сабиха Гокчен в...

Крстарења по Егејско море со Celestyal cruises

|Comments are Off
Крстарења по Егејско море со Celestyal cruises Зошто крстарење наспроти другите типови на одмор? Одморите можат да бидат исцрпувачки. Пасошите мора да се проверат за валидност. Летови треба да се резервираат, и додека сте во потрага по најевтините можни летови, знаете дека цените...

Крстарење по Егејско море

Крстарење по Медитеран Име на бродот: LOUIS OLYMPIA Пристаниште на испловување: Пиреа (Атина) Пиреа (Атина) , Миконос , Кушадаси , Патмос , Родос , Ираклион , Санторини , Пиреа (Атина)                дата / поаѓање     дата / враќање         16.03.2015         23.03.2015        ...

Крстарење Италија-Шпанија-Мароко-Португалија

Costa Fortuna 9 noci / 10 dana Italija, Spanija, Maroko, Portugal Polazak iz Savone: 17-oktobar 2014 Date Port Arrival Departure 17-10 Fri Savona –   16:30  18-10 Sat Cruising –   –   19-10 Sun Malaga 12:30  18:00  20-10 Mon Casablanca 07:00  21:30  21-10 Tue...

Големо Крстарење во Декември

Costa NeoCLASSICA Italija, Egipat, Izrael, Jordan, Oman, Sejseli, Madagaskar, Mauricijus 25 noci/ 26 dana Polazak iz Savone: 18. decembar 2014. Povratak u Port Louis: 12. januar 2015. Day Itinerary Arrive Depart 1 Savona (Italy) – 16:30 2 Naples (Italy) 14:00 19:00 3...

Costa CELEBRATION

Costa CELEBRATION Italija-Spanija-Tunis-Malta 13 noci/ 14 dana Polazak iz Savone 22.11.2014.   Day Itinerary Arrive Depart 1 Savona (Italy) – 17:00 2 Barcelona (Spain) 14:00 19:00 3 …cruising… – – 4 Tunis (Tunisia) 08:00 14:00 5 La Valletta...

Costa LUMINOSA

COSTA LUMINOSA е уникатен брод. Дизајнот, скапоцените и рафинирани материјали, заедно со новите атракции и архитектонски решенија го направиа овој брод шармантен и иновативен во исто време. Крстарењето со Коста Луминоса е патување низ светлината во сите негови...

Costa CLASSICA

COSTA CLASSICA – – Costa Classica е прекрасен, модерен и удобен брод, каде може да го почувствувате  софистицираниот и пријатен амбиент. Гостите може да го поминат своето време, во целосна релаксација, преплавени во едноставно, но совршено оп...

Costa NeoROMANTICA

COSTA NeoROMANTICA New horizons in luxury. Еден од најновите бродови на флотата на Costa Cruceros, ќе Ве одушеви со својот современ, светол и софистициран дизајн, скапоцени материјали, висока технологија. Големите прозори по должината на целиот брод обезбедуваат све...