[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

ВРАХОС – ВИЛА Ionian View

|Comments are Off
ВРАХОС – ВИЛА Ionian View   Вила Ionion View се наоѓа во Врахос на 90метри одалеченост од плажа, вилата нуди прекрасен поглед на Јонското море. Располага со трокреветни студиа (еден дупли и еден единечен кревет) и Апартман со една спална (еден дупли креве...

ПАРГА – ВИЛА ОЛИВА

|Comments are Off
ПАРГА – ВИЛА ОЛИВА   Вила Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 900м одалеченост од центарот на Парга или најблиската Писо Крионери е на 750метри оддалеченост. Вилата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, парк...

НЕА ФЛОГИТА – ВИЛА КАТЕРИНА ЛУКС

|Comments are Off
НЕА ФЛОГИТА – ВИЛА КАТЕРИНА ЛУКС   Вила Катерина лукс е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите Марија и Корфу,веднаш позади најголемата слаткарноца SWEET BEACH на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс ,со две спални и простран ...

НЕА ФЛОГИТА – ВИЛА МАРИА

|Comments are Off
НЕА ФЛОГИТА – ВИЛА МАРИА     Вила МАРИА е лоцирана во центарот на Неа Флогита,во близина хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветен апартманпростран, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), ...

КРФ – ИПСОС – ВИЛА ЕЛЕНИ

|Comments are Off
КРФ – ИПСОС – ВИЛА ЕЛЕНИ   Вилата Елени се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на 250 метри од плажата. Вилата е комплекс од три понови згради, со голем базен. Располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат поглед на базен и се распределни на висо...

КРФ – ИПСОС – ВИЛА ДИМИТРИС

|Comments are Off
КРФ – ИПСОС – ВИЛА ДИМИТРИС   Вила Димитрис – Ипсос/Пирги Вилата Димитрис се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на само 300 метри од плажата. Вилата располага со шест двокреветни студија кои се на првиот кат, и едно двокреветно студио кое се наоѓа на приземје. Во две...

ПАРГА – ХОТЕЛ ALKYON

|Comments are Off
Хотел Alkyon   Парга се наоѓа на Јонското море, во областа Епир, на околу 60 км на југ од градот Јанина. Плажите во Парга имаат кристално чиста вода и зелена околина. Градската плажа е песочна, чиста а во нејзина близина се наоѓа островче одлично за опуштање до кое може ...

KAЛИТЕА – MAYA BAY

|Comments are Off
KAЛИТЕА – MAYA BAY     Локација: Хотелот се наоѓа во Калитеа, едно од најважните и најпрометните места на полуостровот Касандра. Во близина на хотелот има: мини маркет, пекара, продавници за сувенири, дискотеки, слаткарници и други објекти кои престојот во о...

СИВИРИ – HOTEL JENNY 3*

|Comments are Off
СИВИРИ – HOTEL JENNY 3*   Сивири мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и м...

КАЛИТЕА – ПОСЕИДОН

|Comments are Off
КАЛИТЕА – ПОСЕИДОН     Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. На сек...

Спа Хотел Огњаново 3 * – Огњаново

|Comments are Off
    Спа Хотел Огњаново 3 * – Огњаново Хотел “Огњаново” е лоциран на живописен рид во познат по своите лековити бањи село Огњаново. Целокупната концепција на хотелот  е потчинета на идејата за хармонија со природата, со намера комплексот да биде идеално...

Халкидики Хотели за фамилии

|Comments are Off
Halkidikihotel.gr Истражете  ги  хотелите и плажи на прекрасните дестинации. Најдете  го совршеното место за вашиот следен  одмор на Халкидики, без разлика дали тоа е семеен одмор или романтичен меден месец во рајот !!!   Халкидики Хотели GHТ е група на компании кои работа...

Кефалонија 2019

|Comments are Off
КЕФАЛОНИЈА 2019 ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА – 20% ДО 15 -ти февруари !!! Порос е едно од најубавите и најатрактивните места на Кефалонија. Сместно е во подножјето на планините Атрос и Пахни и окружено е со бујна вегетација. Не е класично туристичко летувалиште, пов...

ВИЛА „TODOR“ – ПОЛИХРОНО 2019

|Comments are Off
ВИЛА „TODOR“ – ПОЛИХРОНО 2019 17% попуст за резервации и целосна уплата до 28.02.2018 10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2018 5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2018 Опис на вилата “Дуплекс Тодор“ во Полихрон се наоѓа на две ...

Вила Natassa Valentino – Полихроно

|Comments are Off
Вила Natassa Valentino – Полихроно 17% попуст за резервации и целосна уплата до 17.02.2018 10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2018 5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2018 ОПИС НА ОБЈЕКТОТ : Вила Natassa Valentino. Една од најпопуларните ви...

Полихроно-Вила Пападопулос

|Comments are Off
Вила PAPADOPULOS – Полихроно 17% попуст за резервации и целосна уплата до 28.02.2019 10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2019 ОПИС НА ОБЈЕКТОТ : Вила Пападопулос се наоѓа на 400м од центарот на Полихроно и на отприлика 190м оддалеченост од море, во мирниот дел ...

ОРМОС ПАНАГИЈАЛ – КУЌА МАРИА КАРГА

|Comments are Off
Куќа “Maria Karga” – Ормос Панагијас   Куќа „Марија Карга“ е лоцирана на самиот влез во Ормос Панагијас. Оддалечена е од првата плажа околу 150 метри, и околу 500 метри од една од најубавите плажи на вториот крак, Трани Амуда. Студијата содржат: комплетно опр...

Полихроно – Reall Apartmani

|Comments are Off
Полихроно – Reall Apartmani     Вила Reall Apartmani се наоѓа на 200м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од црвата се спушта кон плажа (види мапа). Вилата располага со студија и апартмани на 1 ви кат како и мезонети на 2 кат кои што се состојат ...

НЕА МАРМАРАС – ВИЛА ВУЛА

|Comments are Off
Неа Мармарас – Вила Вула   Вила Вула се наоѓа во центарот на Неа Мармарас, на 500 метри од градската плажа, и локациски поставена на главната улица која се движи покрај море. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студиа, сите опремени со Тв, Клима (со доплата...

САРТИ – ВИЛА ПАНАЈОТА

|Comments are Off
Sarti – Vila Panagiota   Вила Панајота се наоѓа во новиот дел на Сарти, каде водата е најплитка и е идеална за со деца и лица кој сакаат мирен и релаксиран одмор. Лоцирирана е на околу 100метра до плажа и 1км до центарот на Сарти. Во нејзина близина има 2...

ВРАСНА – ВИЛА АРМИРИКИ

|Comments are Off
ВРАСНА – АРМИРИКИ     Врасна е туристичко место кое се наоѓа на само 80 километри од Солун во заливот “Strimonikos“. Ова место е едно од најпопуларните туристички места во Грција, со прекрасна широка песочна плажа и бистра вода. Враснa ја препорачувме за сите оние к...

СИВИРИ – ВИЛА АНЕМОХАДИ

|Comments are Off
Вила Анемохади – Сивири   Вилата е лoцирана на 90 м пд плажа и 50 метри oд центарпт на Сивири. Вилата распoлага сo 1/2+2 апартмани кoи се сoстoјат пд 2 пoделни сoби, спална сoба сo брачен кревет и кауч на расклопување во дневната соба. Сите апартмани имаат сопств...

КАНАЛИ – ВИЛА МАРГАРИТА И ВИОЛЕТА

|Comments are Off
Канали – Превеза   Канали е приморско место областа Превеза северозападна Грција, се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран античкиот град Епир.. Местото располага со простран...

КАЛИТЕА – ВИЛА ПОПИС

|Comments are Off
Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со боро...

КАЛИТЕА – ВИЛА ДИМИТРА

|Comments are Off
Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со боро...

КАЛИТЕА – ВИЛА АМОС

|Comments are Off
  Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена ...

КАЛИТЕА – ВИЛА ТЕА

|Comments are Off
Најдобрата плажа на Касандра – Калитеа   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со боро...

АМУДИА – ВИЛА ВАГИА

|Comments are Off
Вила Вагиа – Амудиа   Ammoudia  е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Parga и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана...

АМУДИА – ВИЛА ДИНА

|Comments are Off
Вила Дина – Амудиа   Аmmoudia  е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Parga и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеан...

ВРАХОС – ВИЛА ПЕЛАГОС

|Comments are Off
Пелагос студиja – Врахос PELAGOS studios – “B“ кат. Се наоѓа на 30 м. од самата плажа. Сите студиа имаат тераси кои имаат директен поглед на море. Вилата располага со голем паркинг и двор, а се наоѓа на почетокот од шеталиштето. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ ...

Полихроно – Вила Мери И ВИЛА Елена

|Comments are Off
ПОЛИХРОНО – Vila Meri     Полихроно, мало туристичко селце во кое живеат околу 1.000 луѓе во текот на целата година. Преку летото бројот на туристи е далеку поголем. На оддалеченост од 96 км. од Солун и 179 км. од македонската граница, сместено на првиот...

Калитеа – Вила Јанис

|Comments are Off
Калитеа-Вила Јанис   Вила Јанис се наоѓа на главната улица наспроти познатиот ресторан Брики, т.е 50 метри од строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажат...

ЛЕФКАДА – НИДРИ – ВИЛА ЏОРЏ

|Comments are Off
Вила Џорџ – Нидри, Лефкада Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките...

ЛЕФКАДА – АГИОС НИКИТАС – ВИЛА СПИРОС

Лефкада – Агиос Никитас   Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на кар...

ПАРГА – ВИЛА ФИОРЕ

Парга - убава плажа, богат ноќен живот, гостопримливи домаќини,комфорни вили, најбараната дестинација за летување веќе 4та година, проверете зошто...

ЛЕФКАДА – НИДРИ – ВИЛА АФРОДИТИ

Вила Афродити -Нидри, Лефкада Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките ...

Пефкохори – Вила Магда 1

Пефкохори   ПЕФКОХОРИ се наоѓа во југо источниот дел на полустровот Касандра и името го добил по боровите дрва кои ги има во изобилство во планината во областа.  Градот е најголем во оваа област и е главен град на општината Паљури. Во градот има традиционални грчки таверни...

ПЕФКОХОРИ – ВИЛА РАФАИЛ

|Comments are Off
Пефкохори – Рафаил Вила Рафаил е лоцирана во Пефкохори на главниот пат на 200-тина метри до прекрасната плажа со златен песок и неверојатно сина вода. Вилата располага со студија за 3 лица , кои се распоредени на прв или втор спрат. Сите студија се опремени со ТВ, клима...

ВРАХОС – ОСТАНАТИ ВИЛИ

|Comments are Off
Останати Вили Врахос   Вила White Sands А кат Врахос на сама плажа White Sands studios се наоѓа на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиа со тераси кои имаат страничен поглед кон море. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата од 5еур), телевизор,...

АФИТОС – ВИЛА ВРАХОС

|Comments are Off
Афитос, според многумина најшармантното амбиентално селце на Халкидики. Зошто е толку популарно и посетено од илјадници туристи од најразлична националност и возраст ќе сватите кога ќе се најдете на тесните улички помеѓу камените куќи и многуте дуќани и таверни од каде ѕиркаа...

Пефкохори – Апартмани Наталија – Вила Филомени

|Comments are Off
Пефкохори – Апармани Наталија     Vila Natalia се наоѓа во срцето на Пефкохори, на минута пешачење до пешачката зона, до плажа и до првиот супермаркет, Vila Natalia е составена од две згради, Анекс 1 и Анекс 2. Анекс 1 е на два спрата. Апартманите во Анекс 1...

Ханиоти – Вила Вергина

|Comments are Off
Вила Вергина Ханиоти   ХАНИОТИ е многу живописно место на Халкидики , се наоѓа на само час возење од Солун. По пристигнувањето секој посетител ќе биде воодушевен од овој мал живописен рај,  кој е изграден да се грижи за потребите  дури  и на најпребирливите посет...

ЛЕФКАДА – КАТИЗМА – ВИЛА ЈОНИО

Лефкада – Катизма-Агиос Никитас     Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на...

КАНАЛИ – ВИЛА АЛФА ЈОНИО

|Comments are Off
КАНАЛИ – ВИЛА АЛФА ЈОНИО     Kanalis е приморско место областа  Превеза  северозападна Грција. Kanalis се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од  Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран  античкиот град ...

Фурка – АГИОС ГЕОРГИОС

|Comments are Off
Место богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини.

Крстарења по Егејско море со Celestyal cruises

|Comments are Off
Крстарења по Егејско море со Celestyal cruises Зошто крстарење наспроти другите типови на одмор? Одморите можат да бидат исцрпувачки. Пасошите мора да се проверат за валидност. Летови треба да се резервираат, и додека сте во потрага по најевтините можни летови, знаете дека цените...

ALL INCLUSIVE ФУРКА

|Comments are Off
  ALL INCLUSIVE Фурка Фурка-идеална плажа за фамилии со помали деца Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка...