[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

БЕЛГРАД

|Comments are Off
БЕЛГРАД Белград  е главен град и најголем град во Србија. Градот се наоѓа на устието на реките Сава и Дунав во централна северна Србија, на местото каде што Панонската Низина се сретнува со Балканскиот Полуостров. Населението во Белград брои над 1,2 милиони жители, доде...

ИСТАНБУЛ – Градот на Босфорот

|Comments are Off
ИСТАНБУЛ Истанбул, единствениот град на два континенти! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина и историја, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други...

БУДВА – КОТОР – ТИВАТ – БАР – СУТОМОРЕ

|Comments are Off
БУДВА Будва – Котор – Tиват – Бар – Сутоморе 29.12.2018-01.01.2019 4 дена / 2 ноќевања 29.12.2018 (Сабота)– Состанок на групата во Скопје во 22.00 часот на Дрводекор. Поаѓање за Црна Гора. Се патува преку Косово и Албанија со попатни паузи за одмор и царински формалности....

КОПАОНИК – БРЗЕЧЕ

|Comments are Off
КОПАОНИК – БРЗЕЧЕ 4 дена/3 пoлни пансиони +2 свечени вечери Термин:30.12.2018-02.01.2019 30.12.2018 Состанок на групата од пред Холидеј Ин во 08:00 часот. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече- Копаоник, сместување во Хотелот. Ручек. Слободно време за индивидуал...

МАДРИД – Градот на кралските династии

|Comments are Off
НОВА ГОДИНА во МАДРИД Мадрид е еден од најважните градови на Стариот континент, бил резиденција на неколку кралски династии. Ќе се потопите во една културна приказна, илустрирана со паркови, фонтани и палати. Освен безбројните дворци и чуда на архитектурата, тука секојдневно им...

ЛИСАБОН – Португалија

|Comments are Off
НОВА ГОДИНА ВО МАГИЧНИОТ ЛИСАБОН 29.12.2018 – 03.01.2019 (5 НОЌЕВАЊА / 6 ДЕНА) ПРОГРАМА Прв ден (29.12.18 – Сабота) Скопје – Софија – Лисабон Трансфер до аеродромот во Софија во предвидено време. Состанок на групата во партнер агенцијата 2 часа пред летот....

ЗАГРЕБ – Хрватска

|Comments are Off
НОВА ГОДИНА во ЗАГРЕБ 28.12.2018 – 02.01.2019                                                                ...

МИЛАНО – ТОРИНО – ВЕРОНА

|Comments are Off
НОВА ГОДИНА ВО МИЛАНО – ТОРИНО – ВЕРОНА 1 ДЕН (29.12.’18 – сабота) : БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 07.00 часот. Поаѓање за Италија во 07.30 часот…патот преку води преку Ниш, Белград, Загреб, Трст, Венеција…денско...

МИЛАНО – ЛУГАНО – ВЕРОНА

|Comments are Off
НОВА ГОДИНА во МИЛАНО – ЛУГАНО – ВЕРОНА   1 ДЕН (29.12.’18 – сабота) : БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 07.00 часот. Поаѓање за Италија во 07.30 часот…патот преку води преку Ниш, Белград, ...

ВИЕНА – АВСТРИЈА

|Comments are Off
НОВА ГОДИНА ВИЕНА 5 дена/бус 1 ДЕН (29.12.’18 – сабота) : БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 12.00 часот. Поаѓање за Австрија во 12.30 часот…патот води преку Скопје, Ниш, Белград, Будимпешта…денско и ноќно патувањ...

НОВА ГОДИНА – АТИНА

|Comments are Off
***Нова Година Атина***(Пелопонез-Сунион-Пиреа) Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економскиот, политички...

ПАРИЗ – Градот на светлината

|Comments are Off
Нова Година во ГРАДОТ НА СВЕТЛИНАТА ПАРИЗ Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква и...

ЛАПОНИЈА – земјата на Дедо Мраз

|Comments are Off
Нова Година во земјата и домот на Дедо Мраз Ладната и снежна Лапонија има се што е потребно за да донесе вистинска зимска идила, а за тоа најмногу придонесуваат огромните замрзнати арктички тундри, густите шуми и непристапниот брег. Таа е домот на еден од најпознатите ликови ...

МОСКВА – РУСИЈА

|Comments are Off
МОСКВА – 6 дена за Нова Година Програма на патување 1ден (29.12.2018)          БЕЛГРАД – МОСКВА Состанок  на групата на  аеродром Никола Теасла  два часа пред поаѓање во 13:00часот.  Лет со авиокомпанијата  Air Serbia во 17:00 часот (лет JU 654) . Слет...