[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

Велигден Белград – Нови Сад

|Comments are Off
ВЕЛИГДЕН ВО БЕЛГРАД – НОВИ САД – НИШ 2 ноќевања на брод со вклучен појадок 1 ден: 26.04.2019 Петок   Состанок на групата пред Спортска сала   во 22:30, а поаѓање од Битола во 23:00.  Се патува преку граничен премин Табановце со попатни паузи за одмор и ц...

ПЛИТВИЧКИ ЕЗЕРА – ВЕЛИГДЕН

|Comments are Off
Плитвички езера   Белград – Бања Лука – Бихаќ – Плитвички езера – Загреб   1.Ден 26.04.2019 -(Петок)-Состанок со групата во 23:45 часот од пред спортска сала Младост во Битола. Поаѓање во 00:00 часот. Ноќно возење со попатани паузи и цари...

8ми – МИЛАНО-ЛУГАНО-ТОРИНО

|Comments are Off
МИЛАНО – ЛУГАНО – ТОРИНО Главниот град на покраината Ломбардија е економска престолнина на Италија, преку 80 од 200 најголеми претпријатија, корпорации и банки имаат свои седишта во овој регион. Во нејзиниот разноврсен рељеф, во кој преовладува равницата, се плоднит...

ХУРГАДА со крстарење по Нил (Луксор и Асуан)

|Comments are Off
ХУРГАДА со крстарење по Нил (Луксор и Асуан) Авион / 7 ноќевања / 10 дена Ден 1 29 Март 2019 Скопје – Истанбул – Хургада Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 14:45 часот. Лет за Истанбул во 16:45 часот со Pegasus airlines. Слетување на аеродромот Сабиха Гокчен в...

Меѓународен саем за автомобили и мотоцикли – 2019

|Comments are Off
МЕЃУНАРОДЕН САЕМ ЗА АВТОМОБИЛИ И МОТОЦИКЛИ ВО БЕЛГРАД СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА! 22.03 – 24.03.2019 / ноќевање со појадок   1 ДЕН – 22.03.2019 Петок, Битола – Белград Состанок на групата на пероните на  Автобуската станица Транскоп во Битола, во 22:30 ч...

Велигден во Кападокија

|Comments are Off
ВЕЛИГДЕН ВО КАПАДОКИЈА Прв ден (25.04.2019) – четврток 08:30ч. Собир на групата пред спортската сала Младост Битола. Заминување кон Турција во 09.00 часот. Патот води преку Прилеп, Кавадарци, Неготино, Гевгелија, Грција и истото трае отприлика 24 часа со предвидени паузи за...

ВЕЛИГДЕН во ЕДИПСОС на островот ЕВИА Бања на море

|Comments are Off
ВЕЛИГДЕН во ЕДИПСОС  ЕВИА Бања на море   ПРОГРАМА 1.Ден 26.04.2019  (петок) СКОПЈЕ(БИТОЛА) – ЕВИА Тргнување од Скопје во 01:00 часот од пред паркингот на хотел Русија. (Можност за организиран трансфер од Битола со доплата) Патување преку Гевгелија  кон Грција со кратки...

ПАРГА – ЛЕФКАДА – КРФ за ВЕЛИГДЕН

   Велигден на Јонско море Парга-Лефкада-Крф 2 ноќи/ 3 Дена автобус Јонско море и неговата прочуена убавина ќе ја видите во една програма од 4 дена. А никаде во Грција не се слави Велигден како традиционално на Јонските острови, а посебно на островот Крф. Парга пак е град...

САНТОРИНИ – ИОС – ВЕЛИГДЕН 2019

|Comments are Off
САНТОРИНИ – ИОС – ВЕЛИГДЕН Монденскиот, традиционалниот, мистичен – неверојатно романтичен Санторини за време на најголемиот христијански празник Велигден е центар на светот! Имате можност да го посетите најсветото место на Санторини – Пиргос, ка...

Грузија за Св.Кирил и Методиј

|Comments are Off
Грузија е земја на митови и легенди. Во неа според грчките митови Јасон со Арнаутите го пронашол златното руно, а Зевс го приковал Прометеј. Според библијските легенди Неовата арка застанала на планината Арарат. Од тројцата синови на Ное Сем, Хам и Јафет, кои се разделиле к...

Крстарења по Егејско море со Celestyal cruises

|Comments are Off
Крстарења по Егејско море со Celestyal cruises Зошто крстарење наспроти другите типови на одмор? Одморите можат да бидат исцрпувачки. Пасошите мора да се проверат за валидност. Летови треба да се резервираат, и додека сте во потрага по најевтините можни летови, знаете дека цените...

Sevtopolis Balneo & Spa Hotel 4*

|Comments are Off
Павел Бања - место каде се обновува здравјето и ревитализира духот веќе 125 години

ALL INCLUSIVE ФУРКА

|Comments are Off
  ALL INCLUSIVE Фурка Фурка-идеална плажа за фамилии со помали деца Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка...