[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

Hot Springs Medical & Spa Hotel 4*

|Comments are Off
Hot Springs Medical & Spa Hotel 4* Бања, (во близина на Банско) Цените се валидни во периодот 04.02.2018 – 20.12.2018 (Освен за национални и религиозни празници)   Полупансион, цена по лице на ден 04.02-05.04 06.04-14.04 15.04-14.06 15.06-12.07 Петок...

IGLIKA PALACE 4* -Borovets 2017/18

|Comments are Off
IGLIKA PALACE 4* -Borovets   Хотелот Iglika Palace се наоѓа во центарот на Боровец, на само 100 метри од ски лифтот. Располага со спа центар (со доплата) и затворен базен (бесплатно). Во хотелот има бесплатен WiFi само во лобито. Сите соби во хотелот имаат балкон кој н...

BREZA 3* – Borovets 2017/18

|Comments are Off
BREZA 3* – Borovets   Хотел Breza е лоциран во популарниот планински ресорт Боровец. Нуди конфорно сместување со бесплатен Wi-Fi iинтернет пристап. Во склоп на хотелот Breza има лоби бар, ресторан со камин и сочева тераса со можност за скара. Исто така има и игралишт...

BOR 3* – Borovets 2017/18

|Comments are Off
BOR 3* – Borovets   Се наоѓа во стариот центар на Боровец, Хотел Бор се наоѓа на мирна локација на само 600 метри од жичарницата. Сите соби имаат балкон и купатило. Собите се опремени со сателитска ТВ, фрижидер и гарнитура за седење. 24-часовна рецепциј...

ICE ANGELS 4* – Borovets 2017/18

|Comments are Off
ICE ANGELS 4* – Borovets   Хотелот Ice Angels Hotel има одлична местоположба и се наоѓа помеѓу ски лифтот и жичарата. Нуди соби со камин, бесплатен бежичен интернет и поглед на ски стазите. Собите во хотелот Ice Angels се удбни и пространи со тепих на подот, де...

ALPIN 3* – Borovets

|Comments are Off
ALPIN 3* – Borovets   Хотелот Aplin е луксузен и мал хотел кој се наоѓа во центарот на Боровец. Ски патеките се само 20 метри од хотелот. Мир и тишина е нешто типично за хотелот и тоа е типично за семејните хотели како Алпин. Хотелот нуди 4 соби, еден апартман,...

Janakiev 4*

|Comments are Off
Janakiev 4*   Хотел Јанакиев е сосема нов, модерен хотел со 4 ѕвездички, идеално лоциран во центарот на Боровец, право на ски патеките. Нуди пријатна и пријателска услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна с...

Hotel Samokov 4*

|Comments are Off
Hotel Samokov 4*   Опкружен со борова шума, овој хотел се наоѓа во Боровец, на 50 метри од гондолата и 250 метри од лифтовите. Во склоп на самиот хотел има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 метри надморска височина, алпинистички стил Хотел Самоков е 1 час возењ...

Rila 4*

|Comments are Off
Hotel Rila 4* – Borovets   Хотел “Rila” e oгромен комплекс лоциран на 200м од ски-гондолата кој ќе ви овозможи незаборавен зимски одмор. Удобни соби, 3 ресторани, 3 барови, дискотека, казино, Спа центар и услуга на највисоко ниво. Опис на собите Вкупно 52...

Hotel Festa Chamkoria 4*

|Comments are Off
Hotel Festa Chamkoria 4* – Borovetc   Луксузниот хотел Феста Чамкорија се наоѓа во борова шума, на 1200 метри од жичарницата во познатиот ски-центар Боровец. Тој нуди врвен велнес центар вклучувајќи затворен базен, разни физикални терапии, масажи, фитнес цен...

DAFOVSKA 3* – Pamporovo

|Comments are Off
DAFOVSKA 3* – Pamporovo   Локација: во центарот на ресортот. Капацитет: 34 двокреветни соби од кои 19 се со дополнително легло и 10 апартмани. Хотелски содржини: рецепција, лоби бар, ресторан, сауна, џакузи, масажа, електронски игри за деца Опременост на со...

FOREST GLADE 2* Aparthotel – Pamporovo

|Comments are Off
FOREST GLADE 2* Aparthotel – Pamporovo   Апарт-хотелот Форест Глејд (Forest Glade) е лоциран на 1540 метри надморска височина во зимското одморалиште со најмногу сончеви денови во Европа – Пампорово.Се наоѓа во мирна и тивка шумска област, што е предусл...

SNEZHANKA 3* – Pamporovo

|Comments are Off
SNEZHANKA 3* – Pamporovo   Со модерно уредени соби, прекрасно лоби и простран интимен ресторан, Хотелот Снежанка се наоѓа во центарот на популарното скијалиште Пампорово. Има широк избор на вкусни јадења во ресторанот а исто така и локални специјалитети во таверната со...

THE CASTLE 3* Aparthotel – Pamporovo

|Comments are Off
THE CASTLE 3* Aparthotel – Pamporovo   Хотелот Замок се наоѓа на идеална локација, на само 10 метри од ски стазата во Пампорово. Се состои од 11 згради и содржи пространи елегантни соби со удобен амбиент. Покрај самиот хотел се наоѓа станицата од која поаѓаат сите ск...

MALINA RESIDENSE HOTEL 3* – Pamporovo

|Comments are Off
MALINA RESIDENSE HOTEL 3* – Pamporovo   Хотелот Малина се наоѓа во близина на вилите Малина и ски-лифтовите во самото срце на Родопите. Прекрасното село, автентичната атмосфера, гостопримливите луѓе и зачуваниот бугарскиот дух, Родопите се едни од најубавите места ...

KAMELIA 4* Aparthotel – Pamporovo

|Comments are Off
KAMELIA 4* Aparthotel – Pamporovo   Комплексот Kamelia се наоѓа на надморска висина од 1650 метри, во близина на ски лифтот Студенец во Пампорово. Гостите можат бесплатно да го користат затворениот базен и фитнес салата, додека користењето на спа центарот е со доплата....

GRAND HOTEL MURGAVETS 4*

|Comments are Off
GRAND HOTEL MURGAVETS 4*   GRAND HOTEL MURGAVETS 4* – Pamporovo 2017/18 https://murgavets-bg.com/ Early bookings /не е валидно за период 29.12.-02.01./: 15 % попуст за резервации направени до 20.09.2017 и платени 100% до 30.09.2017 /не е валидно за период...

FOREST NOOK 2* Aparthotel – Pamporovo

|Comments are Off
FOREST NOOK 2* Aparthotel – Pamporovo   Локација: еден од најновите комплекси во ски-центар Пампорово, се наоѓа на главниот пат, на околу 600 метри од ски патеките и лифтови на ски-центарот Stoudenets Капацитет:  располага со студиа, апартмани со една спална, апартмани...

Lion 4*

|Comments are Off
Lion 4*   Реновираниот Хотел Лион, се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када. Ќе можете вишокот на енергија да ја потрошите во фитнес центарот или да се...

Euphoria Club Hotel & Spa 4*

|Comments are Off
Euphoria Club Hotel & Spa 4*   Euphoria Club Hotel & Spa се наоѓа во планинскиот ресорт Боровец, на 1350м надморска височина. Секое сместување е модерно и елегантно декорирано со балкон, и исто така нуди бесплатен интернет. Современиот спа центар вкучува затв...

Iceberg 4*

|Comments are Off
Iceberg 4*   The luxurious, newly-built Iceberg Hotel boasts a premier location in the heart of the popular ski resort Borovets, offering an impressive design and magnificent panoramic views. Free WiFi is available in all areas. Borovets is close to Bulgaria’s capital Sofia...

Radina’s Way 4*

|Comments are Off
Radina’s Way 4*    This hotel in Borovets’s ski resort of offers organic cuisine and a wellness centre with rejuvenating treatments. It is 2 km away from the Gondola Lift to the Yastrebets peak. All the rooms include a flat-screen TV with cable channels and Wi-Fi...