[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55

ПЛИТВИЧКИ ЕЗЕРА – ВЕЛИГДЕН

|Comments are Off
Плитвички езера   Белград – Бања Лука – Бихаќ – Плитвички езера – Загреб   1.Ден 26.04.2019 -(Петок)-Состанок со групата во 23:45 часот од пред спортска сала Младост во Битола. Поаѓање во 00:00 часот. Ноќно возење со попатани паузи и цари...

ХУРГАДА со крстарење по Нил (Луксор и Асуан)

|Comments are Off
ХУРГАДА со крстарење по Нил (Луксор и Асуан) Авион / 7 ноќевања / 10 дена Ден 1 29 Март 2019 Скопје – Истанбул – Хургада Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 14:45 часот. Лет за Истанбул во 16:45 часот со Pegasus airlines. Слетување на аеродромот Сабиха Гокчен в...

Велигден во Кападокија

|Comments are Off
ВЕЛИГДЕН ВО КАПАДОКИЈА Прв ден (25.04.2019) – четврток 08:30ч. Собир на групата пред спортската сала Младост Битола. Заминување кон Турција во 09.00 часот. Патот води преку Прилеп, Кавадарци, Неготино, Гевгелија, Грција и истото трае отприлика 24 часа со предвидени паузи за...

ПАРГА – ЛЕФКАДА – КРФ за ВЕЛИГДЕН

   Велигден на Јонско море Парга-Лефкада-Крф 2 ноќи/ 3 Дена автобус Јонско море и неговата прочуена убавина ќе ја видите во една програма од 4 дена. А никаде во Грција не се слави Велигден како традиционално на Јонските острови, а посебно на островот Крф. Парга пак е град...