info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 07 Дек 2017 - 10 Дек 2017
Локација: Белград, Србија
Цена: 5000 денари
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Белград – Нови Сад

 

 

1 ден: 07/08.12.2017 Четврток/Петок   поаѓање од Скопје – Паркинг Хотел „ВИП“ во 01:30, а поаѓање од Битола во 22:00. Се патува преку граничен премин Табановце со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување на групата во Белград во претпладневните часови. Посета на белградската тврдина Калемегдан и разглед на градот со локален туристички водич. Сместување во хотел. Во доцните попладневни часови, можност за факултативно крстарење по Дунав или слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

2 ден: 09.12.2017 Сабота  Појадок. Прошетка по најпознатата улица Кнез Михајлова, разглед на градот. Во попладневните часови враќање во хотелот, одмор. Вечерта е предвидена за факултативна посета на некој од Белградските сплавови или слободна вечер за индивидуални активности.  Ноќевање.

3 ден: 10.12.2017 Недела   Појадок. Одјавување од хотел. Факултативна посета на Нови Сад. Панорамско и пешачко разгледување на Нови Сад: Најпознатото шеталиште Јован Змај, кое изобилува со бројни продавници, кафичи и ресторани, Плоштадот со Градското Собрание и католичката црква, Дунавската улица која води до најубавиот новосадски парк – Дунавски парк. Во попладневните часови заминување за Македонија.

Пристигнување во доцните вечерни часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 5.000 денари

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз на дадената релација во високотуристички автобус
  • Сместување во хотел со 3* на база 2 ноќевања со појадок
  • Панорамски разглед на градот
  • Комплетна организација со пратител при патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Патничко и здравствено осигурување
  • Факултативна посета на Нови Сад
  • Факултативно крстарење по Дунав
  • Услуги кои не се наведени во програмата

 

За реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници.