[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

         Афитос, најубавото гратче на Халкидики, сокаците со калдрма, камените куќи, таверните, кристално чистото море го прават Афитос  неодолив, единствен, неповторлив. За вистинско уживање….
Куќата “ Galanis “ е лоцирана на самата плажа, сите студија имаат поглед кон море. Објектот има двокреветни студија со единечни кревети и дополнителен (нестандарден) кревет на отварање, комплетно опремена кујна, тоалет, комарници, тераса.
Забелешка: нов мебел, голем прекрасен двор, паркинг, интернет, клима, поглед море.

                                                                                                                    Вонсезонски цени

 

Термин

Ноќевања

1/2

3 лице

3/6 – 10/6

7

7.130 (115)

2.170 (35)

10/6 – 17/6

7

8.370 (135)

2.170 (35)

17/6 – 24/6

7

9.860 (159)

2.170 (35)

24/6 – 1/7

7

11.100 (179)

2.170 (35)

                                                                                                                             Сезонски цени

 

Термин

Ноќевања

1/2 студио

1/2+1 стд.

1/78.7

7

23.870 (385)

27.590 (445)

8/7 – 15/7

7

26.350 (425)

30.690 (495)

15/7 – 22/7

7

28.210 (455)

34.410 (555)

22/7 – 29/7

7

28.210 (455)

34.410 (555)

29/7 – 5/8

7

28.210 (455)

34.410 (555)

5/8 – 12/8

7

28.210 (455)

34.410 (555)

12/8 – 19/8

7

28.210 (455)

34.410 (555)

19/8 – 26/8

7

26.350 (425)

30.690 (495)

26/8 – 2/9

7

25.110 (405)

28.830 (465)

                                                                                                                         Вонсезонски цени

 

Термин

Ноќевања

1/2

2/9 – 9/9

7

10.480 (169)

9/9 – 16/9

7

9.240 (149)

16/9 – 23/9

7

8.000 (129)

За оваа куќа не важат попустите за ран букинг

Напомени и услови:

  • Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
  • Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман од 7,9,10 или 12 ноќевања и автобуски превоз.За аранжман со сопствен превоз (кај вонсезонските цени) се одбива по 620мкд. (10 евра) од цената за првото и второто лице, третото или четвртото легло се наплаќаат во целост.
  • Сезонските цени се изразени за наем на цело студио/апартман за 7 ноќевања
  • Цените означени со ѕвезда (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг , превозот не се одбива од истите
  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман