info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Нова Година во Анталија – Trendy Lara Директен Чартер Лет

Турција Лара – од 29.12.2017 до 01.01.2018

 

ПРОГРАМА СО ДИРЕКТЕН ЧАРТЕР ЛЕТ
НОВА ГОДИНА 2018 ВО АНТАЛИЈА
 
СКОПЈЕ АНТАЛИЈА: 29. 12. 2017 – XQ5155 – 07:00 — 09:00
АНТАЛИЈА СКОПЈЕ: 01. 01. 2018 – XQ5154 – 19:00 — 19:00
 
Прв ден: 29.12.2017
Состанок на групата на аеродром Александар Велики во Скопје два часа пред лет. Полетување за Анталија со директен чартер лет XQ 5155 во 07:00. Пристигнување во Анталија во 09:00 часот по локално време. Организиран трансфер до HOTEL TRENDY LARA 5*. Сместување. Слободно време за индивидуални активности. Вечера, ноќевање.
Втор ден: 30.12.2017
По појадокот предлог за посета на атракциите во Анталија.
Водопад KURUNLU сместен во срцето на борова шума, оаза за мир без бучава; Античкиот град PERGA кој потекнува од четвртиот век п.н.е.; Античкиот град PHASELIS кој датира од шестиот век на н.е познат и по тоа што во текот на зимата во него престојувал Александар Велики.Стариот дел на Анталија е историски центар,каде туристите можат да уживаат во амбиентот на минатото,место познато и како Kaleici со стари тесни улички,каде се наоѓа Tekeli Mehmed пашина џамија и минарето Кесик. Враќање во хотел. Вечера, ноќевање.
Трет ден: 31.12.2017
Појадок. Ден предвиден за посета на трите атрактивни шопинг центри во Анталија | Terra City | Aquapark | Laura | Migros |. Враќање во хотел, подготовка за дочек на Нова Година со програм и свечена вечера во хотелот на престојот.
Четврти ден: 01.01.2018
Појадок.Слободно време за индивидуални активности до времето за трансфер до аеродром Анталија. Полетување во 19:00 часот по локално време со број на лет XQ 5154. Пристигнување во Скопје во 19:40 минути.
Крај на програмата

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ од: 399 ЕУР !!!

Вклучено во цената:
  • чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
  • аеродромски такси
  • хотелско сместување – услуга: Ultra All Inclusive
  • трансфер аеродром – хотел – аеродром
  • свечена новогодишна вечера