[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Пефкохори – Апармани Наталија

 

 

Vila Natalia се наоѓа во срцето на Пефкохори, на минута пешачење до пешачката зона, до плажа и до првиот супермаркет, Vila Natalia е составена од две згради, Анекс 1 и Анекс 2.

Анекс 1 е на два спрата. Апартманите во Анекс 1 се два кревети во кујна и два кревети во спална.

Анекс 2 е на еден спрат, само приземје. Апартманите во Анекс 2 се три кревети во спална и еден во друга просторија, кујната е во одделна соба.

Вилата располага со сопствен ограден двор и зеленило, собите се опремени со мал тоалет, кујна, ТВ и клима, интернет почнувајки од 01.06.2018.

Климата не е вклучена во цената и истата чини 25 евра за 7 ноќевања. Се плаќа на лице место.

Кординати: 39.989033, 23.615187

Попуст: 15% за уплата до 27.12.2017         10% за уплата до 01.02.2018             5% за уплата до 30.04.2018
Апартмани Наталија – Пефкохори Maj Јуни Јули Август Септември
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2+1 студио 59 99 179 229 289 329 349 379 379 379 379 379 379 329 259 229 159 119 69
1/4 Апп анекс 1 79 119 199 259 349 389 399 449 449 449 449 449 449 369 299 279 219 149 89
1/4 студио анекс 2 69 109 189 249 339 379 389 439 439 439 439 439 439 359 288 269 209 139 79
                                       
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )

Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур. Климата НЕ Е ВКЛУЧЕНА во цената
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите неможи да се комбинирааат. Термините со црвено се ПРОМО и немаат попуст.

 

 

Пефкохори – Вила Филомени

Вила Филомени е лоцирана во Пефкохори на главниот пат на 200-тина метри до прекрасната плажа со златен песок и неверојатно сина вода. Вилата располага со двокреветно, трокреветни и четворокреветни студија со дополнително легло, кои се распоредени на приземје, прв и втор спрат. Сите студија се опремени со ТВ, клима, кујна, WC и балкон. Вилата не обезбедува паркинг за возилата на гостите. Доплата на клима 5 евра на ден на лице место.

GPS координати: 39°59’17.6″N 23°36’42.7″E

Попуст: 15% за уплата до 27.12.2017        10% за уплата до 01.02.2018          5% за уплата до 30.04.2018
Апартмани Филомени – Пефкохори 200м од море Maj Јуни Јули Август Септември
20 27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16 23
Број на ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 59 99 179 229 289 329 349 379 379 379 379 379 379 329 259 229 159 119 69
1/3 студио 79 109 189 239 289 329 359 389 389 389 389 389 389 339 279 239 189 129 79
1/3+1 студио 89 109 199 259 309 349 379 399 399 399 399 399 399 359 299 259 209 139 89
                                       
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз Битола 30 Еур возрасни – Скопје 35 Еур. Клима ВКЛУЧЕНА во цена.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.    НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пефкохори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон –  30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола –35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола –35€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола –35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:
Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)
03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:
04:00 h Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон –
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола