[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Сутоморе – Вила Скаут

 

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе барови, дискотеки, забавни пракови за деца и други објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:

ВИЛА СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни и со четворокреветни соби (2+2). Секоја соба има клима, тоалет и фрижидер. Користењето на клима уредот е вклуно во цената. (Колона 1 и 2 од табелата, колона 1 – две соби делат едн тоалет/ колона 2 – соба со сопствен тоалет.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

 

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И

НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 26.02.2018

Вила Скаут – Цени по лице
Јуни Јули Август Сеп
14 23 02 11 20 29 07 16 25 03
Број на ноќевања 9ПП 9ПП 9ПП 9ПП 9ПП 9ПП 9ПП 9ПП 9ПП 9ПП
Соби со заедничка бања 195 195 195 205 205 205 205 195 175 155
Соби со сопствена бања
235 235 235 245 245 245 245 235 215 195
*Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полни пансиони со вклучен превоз)
– Прво дете до 13.99 год. ПОПУСТ 50% од цената на аранжманот.
– Второ дете до 13.99 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).
– Дете до 5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра).
*Намалување за патување со сопствен превоз -20 евра.
*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
*Цените се изразени во евра за уплата во денарска противредност ( 1 евро = 62 денари)

Поаѓање за Црна Гора
Прилеп (стара автобуска) – 02.00 часот
Кавадарци 03.00 часот (пумпата кај Росоман)
Велес (пумпа Макпетрол, спроти мотел Македонија) 04.00 часот
Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот

Поаѓање од Сутоморе  – 16,00 часот
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.