[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

EVELINA PALACE / 4* / BANSKO

 

Хотелот Evelina Palace е сместен во шармантниот дел од Банско, на западната страна од реката Глазне. Се наоѓа на главниот пат до ски лифтот и на околу 100 метри од центарот на градот.

На гостите им е на располагање бесплатен превоз до ски лифтот.

Хотелот е изграден во традиционален бугарски стил. Опремен е со мебел и содржини кои прават топол и пријатен амбиент.

Во хотелскиот ресторан се служат морски специјалитети во медитерански стил и типична бугарска храна.

Спортскиот бар нуди разновидни коктели додека се прикажуваат спортски канали, а со пријателите може да изиграте некоја партија пинг – понг. Барот во лобито располага со бежичен интернет, кафе и богата понуда на коктели и други пијалоци.

Може да запливате во еден од најголемите базени во регионот, да го користите фитнес центарот и сауната или да се опуштите во турската бања.

Во текот на летните месеци, опуштете се во летната градина со скара и детски игралиште.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2018

 

Ценовник објавен на 04.09.2019

EVELINA PALACE / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2018
22.12.2018
B
23.12.2018
26.12.2018
C
27.12.2018
02.01.2019
B
03.01.2019
12.01.2019
A
13.01.2019
31.01.2019
B
01.02.2019
11.02.2019
A
12.02.2019
31.03.2019
STANDARD СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 44 52.8 96.8 52.8 44 52.8 44
3 Возра лица со ексра легло за 3то лице 59.4 71.28 130.68 71.28 59.4 71.28 59.4
1 Возрасно лице 35.2 42.9 75.9 42.9 35.2 42.9 35.2
1 Возр +1 Дете (0-3,99) 35.2 42.9 75.9 42.9 35.2 42.9 35.2
1 Возр +1 Дете (4-13,99) 33 39.6 72.6 39.6 33 39.6 33
1 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-13,99) 33 39.6 72.6 39.6 33 39.6 33
1 Возр +2 Деца (4-13,99) (4-13,99) 39.6 47.52 87.12 47.52 39.6 47.52 39.6
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 44 52.8 96.8 52.8 44 52.8 44
2 Возр +1 Дете (4-13,99) 50.6 60.72 111.32 60.72 50.6 60.72 50.6
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 55 63.8 107.8 63.8 55 63.8 55
3 Возр лица со ексра легло за 3то лице 74.25 86.13 145.53 86.13 74.25 86.13 74.25
4 Возр лица со екстра легло за 3то и 4то лице 93.5 108.46 183.26 108.46 93.5 108.46 93.5
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 55 63.8 107.8 63.8 55 63.8 55
2 Возр +1 Дете (4-13,99) 63.25 73.37 123.97 73.37 63.25 73.37 63.25
2 Возр +2 Дете (0-3,99) (0-3,99) 55 63.8 107.8 63.8 55 63.8 55
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-13,99) 63.25 73.37 123.97 73.37 63.25 73.37 63.25
2 Возр +2 Деца (4-13,99) (4-13,99) 71.5 82.94 140.14 82.94 71.5 82.94 71.5
3 Возр +1 Дете (0-3,99) 74.25 86.13 145.53 86.13 74.25 86.13 74.25
3 Возр +1 Дете (4-13,99) 82.5 95.7 161.7 95.7 82.5 95.7 82.5
RELEASE DAYS 10//7 14//10 28//25 14//10 10//7 14//10 10//7
Период на резервирање Период на престој Промоции
July 30, 2018 December 20, 2018 December 1, 2018 December 20, 2018 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
July 30, 2018 January 25, 2019 January 13, 2019 January 25, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
July 30, 2018 March 31, 2019 February 24, 2019 March 31, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
Доплата за Полупансион по лице на ден Возрасен 9еур дете од 4-11.99год 5еур

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

 

ГЕНЕРАЛНИ УСЛОВИ

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Во цените е вклучено: внатрешен базен, фитнес, трансфер до гондолата, сауна, Wi-Fi во заедничките простории, паркинг!

Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишната вечера е задолжителна, Божиќната вечера не е задолжителна.

Минимум  престој од 3 ноќевања во период од 27.12-02.01.2019

 

ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера – задолжителна (70еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год)

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

ДОЦЕН ОТКАЗ: Сезона А и Б едно нокевање пенали, сезона Ц 50% пенали од целиот аранжман.

Не појавување во хотел: Сезона А и Б – 2 ноќевања пенали, Сезона Ц 100% пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

далечина од

Далечина од центарот: 100 m
Жичара

Хотелски содржини и услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Базен за деца
Сауна
Ресторан
Хемиско чистење
Спортска сала
Лифт
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно (јавни места)
Продавница за подароци
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Билијард
Скијање
Јавање коњи
Риболов
Игралишта за деца
Планинарење

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Греење
Бања/Тоалет
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.8381
Y координати: 23.4836

Спа Услуги

Внатрешен базен (бесплатно)
Џакузи
Сауна (бесплатно)
Турска бања/ Хамам
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани
Солариум