[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

8-ми Март во Истанбул

 

Четврток–07.03.2019—БИТОЛА-ИСТАНБУЛ

Состанок на групата пред спортска сала во 16:00 ч. Поаѓање за Истанбул во 16:30 часот. Се патува преку граничниот премин Меџитлија . Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.    

Петок–08.03.2019—ИСТАНБУЛ

Пристигнување во Истанбул во предпладневните часови. Сместување во хотел. Краток одмор и поаѓање на панорамско разгледување на градот со локален водич на градот со посета на Аја Софија, Сината џамија… По разгледите слободно време за шопинг и прошетки низ Капали чаршија. Вечерта можност за организирана 8-мо мартовска прослава во традицинален ресторан. Ноќевање. 

Сабота—09.03.2019—ИСТАНБУЛ

Појадок. По појадокот можност за факултативно крстарење по Босфорот. Посета на највисоката зграда во Турција на два континенти САФИР . Слободно време за индивидуални прошетки и разгледи низ Истанбул. Враќање во хотелот. Ноќевање

Недела—10.03.2019—ИСТАНБУЛ-БИТОЛА

Појадок. По појадокот одјавување од хотелот. По појадокот посета на трговски центар. Во попладневните часови во договорено време поаѓање за Македонија. Ноќно возење со попатни одмори и царински формалности. 

Понеделник—11.03.2019—БИТОЛА

Пристигнување во Битола во утринските часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 5,800 денари

Во цената е вклучено :

*Превоз со високотуристички автобус на наведената релација

* Сместување во хотел 3*  /2 НП

* Пратител на групата

* Разгледи со локален водич

* Посета на трговски центар

Во цената не е вклучено :

* Факултативни излети

* Крстарење по Босфор—15еу

* Влезници за музеите: 

* АјаСофија (влезница и аудио опрема) —15еу

* Влезница за Сафир терасата—15еу

* 8-мо Мартовска забава во ресторан—30еу

* Патничко осигурување

НАПОМЕНА: За реализација на аранжманот се потребни минимум 40 патници. Краен рок за евентуален отказ е 5 дена пред датумот на поаѓање. За факултативните излети се потребни минимум 20 патници. За аранжманот важат општите услови за патување. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на поедини содржини на програмата