[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 07 Мар 2019 - 10 Мар 2019
Локација: Копаоник, Србија
Цена: 129 Eur
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

8ми Март Копаоник

скијање-дегустација-забава

Автобуска програма / 4 дена- 3 полупансиони

07. Март (Четврток) БИТОЛА – СКОПЈЕ – КОПАОНИК

Состанок со групата на паркингот пред Спортска Сала во рани утрински часови заминување кон Копаоник. Патувањето продолжува со попатни паузи за одмор и други царински формалности. Пристигнување во Копаоник сместување во хотел. . Слободно време за скијање  одмор и релаксација. Вечера. Ноќевање

08. Март (Петок) КОПАОНИК

Појадок. По појадокот заминување кон скијачките центри на Копаоник и запознавање со нивните убавини, слободно време за скијање и индивидуални активности. Враќање во хотел. Свечена  вечера со музика. Ноќевање.

09. Март (Сабота ) КОПАОНИК – ЕКСКУРЗИЈА

Појадок. Слободен ден за скијање и прошетка. Можност за организирана екскурзија до минерална бања во непосредна близина. Вечера. Ноќевање.

10. Март (Недела ) КОПАОНИК – ПРИШТИНА – БИТОЛА

Појадок. По појадокот одјавување од хотелот. Можност за користење на денот за скијање. Заминување за Македонија, попатна посета на Приштина. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 129 евра (7.998 ден.)

Деца 2-12 години 79 Еур.

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ  Е ВКЛУЧЕНО:

  • Сместување во хотел-апартмани Jollykop со 3*** на база 3 полупансиони (појадок+вечера).

  • Превоз со високотуристички автобус.

  • Организација и водство на патувањето.

  • 1 свечена вечера со музика во живо

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Индивидуални екскурзии и дополителни барања и трошоци.

  • Доплата за 1/1 соба

  • Патничко Осигурување

  • Туристичка такса 1 Еур/по лице/ден се наплаќа при резервација.

  • Сопствен превоз – 25 Еур од цената.

НАПОМЕНА:

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.

Организиран Автобуски Превоз

Куманово (Бензинска пумпа Макпетрол)

Скопје (Вип хотел,спроти саем)

Велес (мотел Македонија)

Штип (паркинг пред пошта)

Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)

Битола (паркинг пред спортска сала)

Прилеп (бензинска пумпа Салида)

Важни напомени:

-За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.

-За факултативните излети најдобро е да се изјасните во агенцијата при уплата на аранжманот .

-За овој програм важат Опшите Услови на патување на СКТМ

Начини на плаќање:

Цената на аражманот се плаќа исклучиво во денари во агенција. При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот како авансна уплата. Остатокот од аражманот се доплатува на 7 дена пред поаѓање.

Општи напомени за патување:

ТА Ариес  го задржува правото на, во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање. За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.

*Откажување на аражманот од страна на организаторот на патување е 7 дена пред наведениот термин на патување.