[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

СОЛУН – ПАРАЛИЈА – ВЕРГИНА – ВОДЕН

09.03.2019 – 10.03.2019   2 дена бус ( ноќевање со појадок + вечера)

1 ден (09.03.2019) Сабота  БИТОЛА – СОЛУН – ПАРАЛИЈА

Состанок на групата во 05:00 часот на паркингот пред Спортска Сала . Поаѓање за Солун. Пристигнување и разглед на градот: плоштадот Аристотелис, познатите улици за шопинг Виа Игнација и Тсимицки, Белата Кула, црквата Св. Димитрија. Слободно време за шопинг. Во вечерните часови патувањето продолжува кон Паралија. Сместување во хотел. Вечерта организирана вечера во грчка таверна. Ноќевање.

2 ден (10.03.2019) Недела  ПАРАЛИЈА –ВЕРГИНА – ВОДЕН – БИТОЛА
Појадок. Заминување за  посета на музејот на Вергина (факултативно) каде може да се види историски запис од периодот на Античка Македонија за време на владеењето на кралот Филип. Од таму заминување за Воден со можност за посета на прочуените водопади и можност за ручек (индивидуално) Во попладневните часови заминување кон Македонија со попатна посета на маркетот Лидл во Лерин.. Пристигнување во  Гостивар во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 70 евра / 4,340 денари

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус на релација Битола-Солун-Паралија

  • 1 ноќевање со појадок во хотел во Паралија

  • Свечена вечера таверна
  • Организација и реализација на патувањето

  • Придружник на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Факултативна посета на Музејот Вергина  12 евра

  • Доплата за еднокреветна соба – 15

  • патничко осигурување

  • други индивидуални трошоци