[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: мин 2 ноќи наем
Локација: Bitola, Macedonia
Цена: од 25 Еур/вечер
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Апартмани Ариес Битола

Во срцето на Битола ТА Ариес располага со неколку објекти за изнајмување на сместувањe од различен вид и намена за потребите на  повеќе типови  на гости. Сместување во луксузни апартмани за поголем број на луѓе, како и во стандардни 1/1, ½ и 1/3 соби со сите услови на едно модерно сместување..

Aпартмани Ариес* – модерно опремени апартмани опремени со внимателно избрана опрема: големи удобни кревети ( единечни и дупли), гарнитура за седење, трапезарија, комплетно опремена кујна (шпорет, машина за садови, фрижидер, тостер, кафемат)Тоалет со бања, фен, машина за перење, големи плакари, ТВ, Wi-Fi интернет, блиндор врати, сигурносни камери, обезбеден паркинг… На само  минути од центарот на градот ( населба Областа).

 

      Период

 1 лице

 2 лица

 3 лица

4 лица

 Напомена

01 Сеп – 01 Јуни

25 Еур

 35 Еур

 40 Еур

 45 Еур

 мин 2 ноќи

01 Јуни – 30 Август

28 Еур

 40 Еур

 45 Еур

 55 Еур

 мин 2 ноќи

Попусти за подолг период  изнајмување

10 – 30 дена -20%

  10 – 30 дена -20%

30 -60 дена  – 30%

Над 60 дена – по договор

Цените се дадени за изнајмување на апартман на ден, со вклучени давачки и туристичка такса во Еур, за плаќање исклучиво во МКД во готово, кредитна картица или фактура.

Следат специјални договори за редовни и корпоративни клиенти како и изнајмување на апартманите на месечно ниво.

Можност за изнајмување  и  без вклучени трошоци (надвор од договорот за закуп)

English

In the heart of the city Travel Agency Aries owns several apartments for rent recently built in 2013 , only 5 minutes from the center of the town, the apartments are various types and specification for all types of guest and their needs. Luxury apartments and flats for different types and number of guests.

Apartments Aries – modern designed apartments just built in 2013, with 2-3-4 beds, seating sofa, completely equipped kitchen, balcony, toilet, cable TV, air condition, washing machine, dish machine, alarm system, free WI-FI, building 24h monitoring, secure parking.

Period

1 person

2 persons

3 persons

4 persons

Note

01 Sep – 01 Јune

25 Еур

35 Еур

40 Еур

45 Еур

2 nights minimum

01 Јune – 30 August

28 Еур

40 Еур

45 Еур

55 Еур

2 nights minimum

Long Term Discount

10 – 30 days-20%

10 – 30 days -20%

30 -60 days – 30%

Above 60 days – by contract

Above prices are given regarding the renting the apartment by day, including VAT and tourist tax in Eur by cash, credit card or bank transfer.

Possibility for any other agreement according clients special wishes.

Кликни овде  за плаќање>>