[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

БУДВА

Будва – Котор – Tиват – Бар – Сутоморе

29.12.2018-01.01.2019

4 дена / 2 ноќевања

29.12.2018 (Сабота) Состанок на групата во Скопје во 22.00 часот на Дрводекор. Поаѓање за Црна Гора. Се патува преку Косово и Албанија со попатни паузи за одмор и царински формалности.

30.12.2018 (Недела)Пристигнување во Сутоморе во утринските часови. Сместување. Слободно предпладне. Во 12часот заминуваме за Будва (предвидено време за прошетка 3часа). Попладне враќање во Сутоморе. Во 20.00часот поаѓање за Будва. Забава на плоштад или во некое локално кафуле или ресторан. Враќање во Сутоморе. Ноќевање.

31.12.2018 (Понеделник)– Ден предвиден за факултативен излет во Тиват-Порто Монтенегро и Котор (предвидено време за прошетка по околу 2.30часа). Враќање во Сутоморе во попладневните часови. Околу 20.00 часот поаѓање за Будва. Дочек на новата 2019та година на градскиот плоштад. По завршување на концертот враќање во Сутоморе. Ноќевање.

01.01.2019 (Вторник)Одјавување од апартманите во Сутоморе. Слободно предпладне пред поаѓањето за Македонија околу 12 часот со попатна пауза во Бар. Се патува преку Албанија и Косово со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во вечерните часови.

ЦЕНА по лице: 2900 денари

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

превоз на наведената релација

2 ноќевања во Сутоморе (приватно сместување)

организација и реализација на патувањето

претставник од агенција за време на целото патување

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО

факултативна посета на Тиват-Порто Монтенегро и Котор 10 евра

патничко -здравствено осигурување

индивидуални трошоци

Патувањето може да биде само со лична карта !!!

Трансфер од Струмица, Радoвиш, Штип, Битола, Прилеп, Кавадрци, Неготино (Росоман кај бензинската пумпа), Велес.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

*Доплата за еднокреветна соба 30%

*Попуст за деца до 12 години 30%

За реализација на ова патување потребен е минимум од 40 патници.

За ова патување важат општите услови за патување на ТА АРИЕС и СКТМ.