[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 3, 4 и 7 дена СЕ ВКЛУЧЕНО
Локација: Пиреа, Грција
Цена: од 369 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Крстарења по Егејско море со Celestyal cruises

Зошто крстарење наспроти другите типови на одмор?

Одморите можат да бидат исцрпувачки. Пасошите мора да се проверат за валидност. Летови треба да се резервираат, и додека сте во потрага по најевтините можни летови, знаете дека цените ќе одат само нагоре.

И тогаш има аеродром. Проверка, влечење на деца преку безбедносните процедури, отстранување на чевли и ремени, земање на лаптопи од вреќи, а потоа препакувајќи сè додека бизнис патниците чекаат нетрпеливо во ред зад вас.

Следен е летот. Вие сте преплавени во мал простор на непријатно место, принудени да се справите со непристојни патници кои не го забележуваат своето седиште во вашиот скут.

На крај, имате притисок бидејќи секој се обидува веднаш да се симне од авионот и долгото чекање за багажот, по што следи очајното барање такси.

Конечно ќе пристигнете во вашиот хотел исцрпени, авионот доцнеше а вие  и гладувавте. Среќни празници!

Но, што ако има подобар начин?

Крстарењето е најбрзо растечки дел од туристичката индустрија, а околу 24% од Американците патувале барем еднаш порано. Се повеќе и повеќе луѓе сфаќаат дека одморите треба да се однесуваат на релаксација, и бидејќи ТСА и авиокомпаниите продолжуваат да летаат колку што е можно потешко, одмор за време на празниците може да изгледа премногу стресен и скап.

Сепак, крстарењето е различно. Има причина зошто е тоа така…

Слика на  поинакво сценарио: За девет месеци целото семејство ќе оди на одмор, па откако ќе направите некое истражување, ќе најдете неверојатно крстарење околу Карибите, или можеби Хаваи, можеби дури и Нов Зеланд. Откако ќе го уплатите вашиот депозит, имате месеци да го исплатите преостанатиот износ за крстарењето, за разлика од кога купувате летови кои мора да се платат во целост веднаш.

Конечно, тоа е датумот на заминување, и ќе пристигнете на терминалот возбудени и подготвени да се качите на бродот. Вашите куфери се згрижени, и сè што треба да направите е да имате чаша шампањ и да го истражите вашиот нов дом.

Секојдневно сте третирани со друго шоу, одлична кујна каде се  е вкусно, а децата се забавуваат во детскиот клуб додека се релаксирате покрај базенот.

Само еднаш ќе се распакувате, и секое утро ќе се разбудите некаде ново, избирајќи да останете на брод и да уживате во објектите на бродот или да ги истражувате дестинациите каде застанавте.

Пријателски персонал е таму за да ви помогне со она што ви треба, без разлика дали резервиравте  патувања за секоја дестинација каде застанува бродот , или да ви даде насоки околу бродот. Последниот ден се будите, се пакувате и возите дома, чувствувајќи се одморени и опуштени.

Придобивките од крстарење се:

Со зголемена конкуренција доаѓаат пониски цени, а крстарењето е најекономичен начин за патување. Откако ќе се вклучите во летови, сместување и осигурување, ќе потрошите илјадници евра пред да заминете за вашиот одмор, а тоа не смета за храна и трошење пари на вашата дестинација.

Со раните резервации често можат да најдат крстарења за помалку од 100 долари на ден за две лица. Да речеме Cruise Carnival  и Norwegian Cruise Lines имаат неверојатни договори за карипските Патувања, а во април Карневал нуди четири-ноќни Патувања за 38 долари за ноќ (плус даноци), додека Норвегиан повремено рекламираат крстарење на Бахамите за четири ноќи на  за само 42 долари за една ноќ . Поминете 7 дена на источен Медитеран за само 700 Еур и многу слични програми.

Погодно

Со просечниот турист  има право само две недели од годишен одмор, важно е да се користи мудро. Од моментот кога ќе застанете на крстарење, за сè се грижи некој за Вас , оставајќи ви со слободно време да се опуштите.

Објекти

Малку е веројатно дека ќе се досадувате на крстарење. Поновите крстосувачки бродови се како пловечки градови, со сè што ви треба за одморот.

Затоа ние од Ариес Ви препорачуваме да пробате едно поинакво искуство и отидете на некое крстарење, еве на пример на медитеранот со Celestyal cruises во Март, Априли или летниот период.

Добредојдовте во Патувања во Celestyal

За Celestyal

Celestyal Cruises е патнички оператор во Грција и врвна крстаречка компанија  која крстари  на грчките острови и Источен Медитеран. Компанијата располага со четири пловни објекти од средна големина, од кои секоја е доволно погодна за да обезбеди вистински и високо персонализирани услуги. Основата на филозофијата на компанијата е “дестинација”. Секое крстарење се фокусира на вистинско културно доживување, нудејќи автентични, животни искуства како на  така и бродот, така и на брегот, каде и да пловат нејзините бродови.
Мототе е да им понудиме на нашите патници неверојатно персонализирано искуство, каде што ќе живеат, ќе го почувствуваат и вкусат најдоброто што секој регион има да понуди преку уникатно патување со автентични моменти! Со нашите средени, удобни бродови, можеме да ве однесеме до сите познати дестинации на грчките острови и Источен Медитеран. Придружете ни се и ветуваме незаборавно патување!
Во февруари 2018 година, Celestyal Cruises доби четири награди за круцијални критичари Cruisers Choice: две награди за прво место, за екскурзии и вредност на брегот и две други награди за служба и забава. Во 2017 година, Celestyal Cruises беше доделена наградата Велика Британија на уредниците за добивање најдобра услуга од страна на Cruiser Cruiser, најголемиот светски сајт за крстосници и онлајн круизска заедница, како и четири награди за избор на крстарење на Cruisers ‘Choice: Најдобро (средно), Embarkation, Забава, екскурзии и вредност на брегот.
Celestyal Олимпија https://www.celestyalcruises.com/en/cruise-ship-celestyal-olympia
Уживајте во вашиот пијалок во барот Таласа и хоризонтот и гледајте го магичното Егејското Море пред вашите очи. Celestyal Olympia вклучува салони, барови, ресторани, комплетно опремена спортска сала, библиотека, детско игралиште и низа продавници со традиционални грчки производи и стоки без данок.

Celestyal Crystal https://www.celestyalcruises.com/en/cruise-ship-celestyal-crystal
Веднаш штом ќе тргнете на бродот Celestyal Crystal, ќе сватите дека вашето патување  не би можело да се чувствува попријатно или повеќе како дома. Уживајте во удобни кафулиња и апартмани, елегантни ресторани, барови , спа и фитнес сали, како и шеталиштето, каде што можете да уживате во раскошот на ѕвезденото морско небо.

Наскоро ќе ги објавиме сите термини со организиран трансфер и пратител до пристаништето Пиреа.

Ви посакуваме незаборавни патувања.

 

Велат дека љубовта ве тера да направите луди работи и дека ние сме толку вљубени во романтичните острови на Егејот што сакаме да ги споделиме со вас.
Затоа ви ја нудиме оваа неверојатна шанса да се доживее романтична крстарење од 3, 4 или 7 ноќевања за луда цена.
Добијте 100% ПОПУСТ за Вашиот партнер за празникот на љубовта
како 50% за 3 и 4 то лице
Изберете 3/4/7 дневни крстарења на база All Inclusive по грчките острови како и Кипар, Египет, Израел и Турција
 
Да, точно го прочитавте!
Кога ќе резервирате грчко островско крстосување со нас, плаќате само за еден гостин. Вашиот партнер добива бесплато крстарење – и да уживате во прекрасна трпеза и комплементарни вина, пива, безалкохолни пијалаци и избрани алкохолни пијалаци. Плус, многу, многу повеќе.
И зошто да не ги поканиш пријателите или семејството. Ние сме толку луди во љубов што дури и даваме 50% попуст на 3-тиот и 4-тиот гости!
Информирајте се тука за да дознаете што имаме за вас. Но, побрзајте, понудата завршува на 18 февруари.
СЕ ВКЛУЧЕНО храна и пијалок!
Уживајте во нашите вина, пиво, безалкохолни пијалоци и избор на жестоки од признати брендови, заедно со раскошни кујни.
 
Нашите бродови се од средна големина се карактеризираат со карактер и атмосфера, во корист на семејството-пријателски сервис. Нашиот персонал е подготвен да ви обезбеди незаборавно искуство.
Не само што ги откривате бисерите од Егејското Море, исто така имате привилегија да ги посетувате затскриените острови и избраните екскурзии на брегот.
Грчките острови се познати по нивната убавина и богата историја и одите уште чекор подалеку со воведување на локална храна, традиции и начин на живот.
Нашите крстосувачи се гордеат со извонредни капацитети, вклучувајќи продавници и базени, додека нашите пријатни кабини ви овозможуваат со сите удобства што ви се потребни.
 
Ние го нарекуваме Celestyal Inclusive Experience за причина. Сите дополнителни трошоци како што се пристаништето и такси за сервисирање, како и наградби се вклучени во последната цена на вашето крстарење.
 
Резервирајте сега за да ја искористите нашата понуда за ограничено време.
Понудата завршува на 18 февруари 2019 година.
ТА Ариес 047 224155/ 072 228155
Celestyal Olympia
Suite
Deck Places to have a good meal
9 Aura Grill – Leda Casual Dining
4 Aegean Restaurant
Deck Places to have fun
12 Horizons Lounge & Bar
10 Thalassa Bar
9 Helios Bar
7 Eclipse Lounge & Bar – Sports Deck
5 Muses Lounge & Bar – Argo Lounge & Bar – Casino – Selene Lounge & Bar
Deck Places to treat yourself
9 Swimming Pools – Massage Cabana
8 Sauna – Massage Rooms – Gym
7 Kid’s Club – Video Game Room
5 Photo Shop – Agora Shop – Beauty Center
4 Reception – Shore Excursions – Library – Duty Free & Value Shop
1 Medical Center
SHIP SPECIFICATIONS
Tonnage 37,584
Length 214.88 m
Breadth 28.4 m
Draught 7 m
Cruising Speed 17 knots
Passenger Decks 10
Elevators 7
Stabilizers YES
Electric Current 110 – 220 V
Classification Society DNV GL
CABIN ACCOMMODATIONS
Total Outside Cabins 418
Out of which Balcony Suites 9
Total Inside Cabins 306
Total Cabins 724
CREW
Crew Members 540
Nationality of Officers Hellenic & Int.
Nationality of Crew European & Int.
CABIN AMENITIES
All cabins are equipped with air
condition, telephone, hair dryer, safety
deposit box and TV. All Suites have
refrigerated mini bar.
DECK 10
DECK 12
DECK 8
DECK 9
DECK 7
DECK 6
DECK 5
DECK 4
DECK 3
DECK 2