info@aries.com.mk + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

FIRST MINUTE – ДУБАИ НОВА ГОДИНА 2018

FIRST MINUTE – ДУБАИ НОВА ГОДИНА 2018 ТРАДИЦИОНАЛНО – ГРУПНО ПАТУВАЊЕ
ТЕРМИН: 30.12.2017-04.01.2018  (5 ноќи)
ТЕРМИН: 28.12.2017-04.01.2018  (7 ноќи)
Хотел GRAND BELLE VUE DELUXE HOTEL APARTMENT

 

 

 

Хотелот Grand Belle Vue Ве кани да бидете во срцето на најраздвижениот град во светот, Дубаи. Хотелот со неговиот уникатен футуристички дизајн е еден од најлуксузните хотели-апартмани во овој град. Лоциран во областа TECOM, има стратешка локација и им овозможува на своте гости да бидат блиску до трговските центри, плажи, туристички атракции и деловни области. Нудејќи панорамски поглед на областа, хотелот и фоајето се специјално дизајнирани за да обезбедат пријатна атмосфера за Ваша релаксација или состаноци. Нуди интернационален доручек, со бар кој попладнето нуди кафе, чај и безалхохолни освежителни пијалоци во тек на денот. Во хотелот Grand Bellevue личната квалитетна услуга е ветување.

ОПИС 5 НОЌИ 7 НОЌИ
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ (стандард DBL)  €  779.00  €  899.00
ДОПЛАТА ЗА ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА  €           220.00  €           300.00
ТРЕТО ЛИЦЕ НА ДОПОЛ. КРЕВЕТ  €           779.00  €           869.00
ДЕТЕ 2-11.99 НА ДОПОЛ. КРЕВЕТ  €           729.00  €           789.00
ДЕТЕ 2-11.99 БЕЗ ДОПОЛ. КРЕВЕТ  €           510.00  €           540.00
ДЕТЕ ОД 0-2 ГОД. БЕЗ КРЕВЕТ                   25                   25

Цената е ПАКЕТ ЦЕНА по лице за сместување во стандардна двокреветна соба на база ноќевање со појадок за 5 ноќи/ 6 дена и 7 ноќи/ 8 дена. Цената е валидна се до пополнување на ПРОМО места на група.
Цената е изразена во ЕВРА за уплата само во денари (1ЕУР=62МКД). ПОТВРДА НА СЛОБОДНИ МЕСТА- НА БАРАЊЕ.

Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена на саатници дирекно од авио компанијата.

Програма на патувањето:
6дена/5ноќи, 8дена/7ноќи – авиокомпанија “FLY DUBAI”
1. ден Скопје – Дубаи. Полетување на авионот за Дубаи во 13.20 часот (FZ792). Слетување во Дубаи во 21.20 часот. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.
2. – 5/7 ден Дубаи. Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга , слободно време предвидено за индивидуални активности, одмор, организација на факултативни излети и друго.
6/8  ден Дубаи – Скопје. Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 09.10 часот (FZ791). Слетување во Скопје во 12.05 часот.

Цената вклучува:
– Трансфер аеродром – хотел – аеродром ;
– 5/7 ноќевања во избраниот хотел на база наведената услуга – ноќевање со доручек ;
– Повратен авионски билет на релација  Скопје – Дубаи – Скопје  авиокомпанија  “FLY DUBAI” (директен лет) со дозволен 20кг багаж по лице (без оброк);
– Услуга водич на српски јазик во Дубаи за факулативи и дополнителни информации (ДОКОЛКУ СЕ РЕЗЕРВИРААТ И УПЛАТАТ ФАКЛУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ)
– технички водич од Скопје

Цената НЕ вклучува:
– аеродромски такси 45 ЕВРА по лице (не плаќа само дете 0-2год.)
– Виза за Дубаи 85 ЕВРА по пасош (плаќаат сите лица кои патуваат не зависно од годините)
– Филмови на летовите се наплаќаат во авион со кредитна картичка или директно на кабински персонал
– Опциони индивидуални екскурзии и факултативи (не вклучени во програма – на барање)
– Патничко осигурување
– Екстра трошоци во хотел  (Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
– Останати индивидуални трошоци
– Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот
* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014, Во хотелот на лице место при check in или при check out   и истата изнесува:
* Хотели 4* / 4* lux 15  дирхами (15 DHS ≈ 3 EUR) по соба по ноќ

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ:
Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на целот износ. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:
– Сите патници мора да имаат меѓународно здраствено осигурување.
– Максимален број на лица во стандардна двокреветна соба се две возрасни. Во собата може да се постави само еден дополнителен кревет. Со поставување на дополнителен лежај во стандардна двокреветна соба се намалува комодитетот на собата.
–  Бебе 0-2 години плаќа само виза и аеродромски такси 25ЕУР
– Повисоки категории на соби и апартмани се на барање и цената е на барање заради доплата на повисока категорија на соба.
– Еднокреветните соби се на барање.
– Во хотелот нема задолжителна доплата за Нова Година ниту организирана Новогодишна вечера. Организирана Новогодишна вечера е на барање ДОПОЛНИТЕЛНО.
– Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
– Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување)
– Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја цени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците
– Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот
– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
– За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност
– Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна