[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Банско, Бугарија
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Hot Springs Medical & Spa Hotel 4*

Бања, (во близина на Банско)

Цените се валидни во периодот 04.02.2018 – 20.12.2018

(Освен за национални и религиозни празници)

 

Полупансион, цена по лице на ден

04.02-05.04

06.04-14.04

15.04-14.06

15.06-12.07

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Двокреветна комфорт

60€

49€

62€

52€

64€

52€

66€

55€

Двокреветна executive

63€

52€

66€

54€

67€

55€

70€

58€

Студио Alpine

72€

63€

79€

68€

71€

60€

77€

66€

Junior suite

86€

75€

92€

81€

82€

71€

91€

79€

 

Полупансион, цена по лице на ден

13.07-15.09

16.09-29.11

30.11-20.12

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Двокреветна комфорт

69€

57€

64€

52€

72€

60€

Двокреветна executive

72€

60€

67€

55€

76€

63€

Студио Alpine

83€

72€

71€

60€

83€

72€

Junior suite

97€

86€

82€

71€

97€

86€

 

Цените се изразени по лице, на ден со вклучено:

 • Појадок и вечера (шведска маса)

 • Внатрешни и надворешни базени (со минерална вода)

 • Турска бања

 • Парна бања

 • Солена соба

 • Финска сауна (80 и 90)

 • Sanarium – био сауна 65

 • Фонтана со лед

 • Rain walk

 • Tepidarium

 • Laconium

 • Фитнес

 • Паркинг (според расположливост)

Попусти и доплати:

 • Дете 0-5.99 години на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно;

 • Дете 6-11.99 години на редовно легло – 25% попуст на цената за возрасен;

 • 1-во дете 5-11.99 години на дополнително легло – 30€ на ден;

 • 2-ро дете 5-11.99 години на дополнително легло – 21€ на ден;

 • 1-во возрасно лице на дополнително легло – 39€ на ден;

 • 2-ро возрасно лице на дополнително легло – 30€ на ден;

 • Еднокреветна соба – 20% попуст на полната цена за 2 возрасни;

Капацитет на собите:

 • Двокреветна комфорт – 2+0

 • Двокреветна executive – 2+1

 • Студио Alpine – 2+2

 • Junior suite – 2+2

Специјална понуда:

 • Пакет -10%” – 10% попуст за резервации од минимум 3 или 4 ноќевања, попустот важи и за доплатата за дополнително легло;

 • Holiday Package” – 15% попуст за резервации од 5 или повеќе ноќевања, попустот важи и за доплатата за дополнително легло;

Специјалната понуда треба да биде наведена на резервацијата и на воучерот!!!

Минимум престој за викенд – 2 ноќевања

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден

 • Цените се дадени во Евра, плаќањето е задолжително во денари (1 еур= 61.8 мкд)

 • При резервација задолжително уплата на аванс во износ од 30%

 • Задолжително патничко осигурување

 • За овој аранжман важат општите услови за патување на Aриес Травел и СКТМ