[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 1 ноќ
Локација: Банско, Бугарија
Цена: од 26 Еур по лице за ПП
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Хотел Астера 4 * Банско

Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200 метри од гондолата во Банско, и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар , Wi-fi , и куглана.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

Ценовник објавен на 07.08.2018

 

ASTERA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
22.12.2018
B
23.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
03.01.2019
D
04.01.2019
10.01.2019
B
11.01.2019
28.02.2019
A
01.03.2019
15.04.2019
STANDART ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 возрасни лица 75.9 95.7 158.4 103.4 95.7 75.9
3 возрасни лица 102.4 129 213.8 139.6 129 102.4
1 возрасно лице 50.05 63.8 113.3 74.8 63.8 50
1 возр +1 дете (0-2,99) 50.05 63.8 113.3 74.8 63.8 50
1 возр +1 дете (3-12,99) 56.9 71.7 118.8 77.5 71.7 56.9
1 возр +2 дете (0-2,99) (0-2,99) 50 63.8 113.3 74.8 63.8 50.05
1 возр +2 деца (0-2,99) (3-12,99) 56.9 71.7 118.8 77.55 71.7 56.9
1 возр +2 деца (3-12,99) (3-12,99) 75.9 95.7 158.4 103.4 95.7 75.9
2 возр +1 дете (0-12,99) 75.9 95.7 158.4 103.4 95.7 75.9
1-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ЕДНОСПАЛЕН АПАРТМАН
2 возрасни лица 114.4 143 202.4 160.6 143 114.4
3 возрасни лица 154.4 193 273.2 216.8 193 154.4
2 возр +1 дете (0-12,99) 114.4 143 202.4 160.6 143 114.4
2 возр +2 деца (0-2,99) (0-12,99) 114.4 143 202.4 160.6 143 114.4
2 возр +2 деца (2-12,99) (2-12,99) 143 178.7 253 200.7 178.7 143
3 возр +1 дете (0-12,99) 154.4 193 273.2 216.8 193 154.4
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ДВОСПАЛЕН АПАРТМАН
4 возрасни лица 272.8 330 448.8 369.6 330 272.8
5 возрасни лица 320.5 387.7 527.3 434.2 387.7 320.5
4 возр +1 дете (0-12,99) 272.8 330 448.8 369.6 330 272.8
4 возр +2 деца (0-2,99) (0-12,99) 272.8 330 448.8 369.6 330 272.8
4 возр +2 деца (2-12,99) (2-12,99) 306.9 371.2 504.9 415.8 371.2 306.9
5 возр +1 дете (0-12,99) 320.5 387.7 527.3 434.2 387.7 320.5
RELEASE DAYS 5//5 10//10 21//21 14//14 10//10 5//5
Период на резервирање Период на престој Промоции
July 11, 2018 December 22, 2018 December 1, 2018 December 22, 2018 7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10
July 11, 2018 April 15, 2019 March 1, 2019 April 15, 2019 7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10
Период на резервирање Период на престој Промоции
July 11, 2018 December 27, 2018 December 23, 2018 December 27, 2018 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
July 11, 2018 February 28, 2019 January 11, 2019 February 28, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Генерални услови:

Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.

EB попустот и промоциите не се комбинираат

Не сите соби се во главната зграда. Некој од собите не се поврзани со топла врска со главната зграда.

Интернет во собите се плаќа – 2лева за 24 часа или 12 лева 1 недела.

Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна

-Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишна вечера (задолжителна) 80еур возрасен, 40еур дете од 2-12,99год

Божиќна вечера (незадолжителна) 40еур возрасен, 20еур дете од 2-12,99год

Доплата за цел пансион 9еур на ден по лице, 5еур дете од 2-11,99год.

Доцен отказ на резервација – 1 ноќевање пенали,

No-Show – 1 ноќевање пенали

 

Новогодишниот период – нерефундабилен. 100% пенали за новогодишниот и божиќниот период.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)