[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Атрактивен хотел кој се наоѓа во туристичката област на Blanes, во близина на долгата плажа S’Abanell во Коста Брава. На неколку минути е центарот на градот со многу продавници и места за забава, до кој лесно може да се стигне пеш.

Тој е добро поврзан со Барселона, Џирона и аеродром во Џирона (кој се наоѓа на околу 30 км).

Хотелот располага со голем двор со отворен базен и игралиште за деца.

Информации за објектот

Далечина од морето: 200 m

далечина од

Далечина од центарот: 0 m

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Менувачница
Рент-а-кар
Перална
Рецепција 24/7
Wi-fi бесплатно
Сала за конференции
Игралиште за деца
Домашни миленици
Wi-fi бесплатно
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Тениски терени

сите соби се опремени со

Телефон
Мини Бар
Фен
Греење
Клима Уред
Када/Туш Кабина
Сеф (со доплата)

локација

X Координати: 41.660422
Y координати: 2.779940

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Надворешен базен
Џакузи
Сауна
Турска бања/ Хамам
Зона за релаксирање
Mасажа третмани
Термини Број на ноќевања Возрасен 3-то возрасно лице 4-то возрасно лице 1-во дете од 2-12.99 год. 2-ро дете од 2-12.99 год.
DOUBLE ROOM
BED AND BREAKFAST
22.06-29.06.2018 7 ноќевања 609 537 501 429 429
29.06-06.07.2018 7 ноќевања 683 596 553 466 466
06.07-13.07.2018 7 ноќевања 695 606 561 472 472
13.07-20.07.2018 7 ноќевања 772 667 615 510 510
20.07-27.07.2018 7 ноќевања 785 678 624 517 517
27.07-03.08.2018 7 ноќевања 836 718 660 542 542
03.08-10.08.2018 7 ноќевања 884 757 693 566 566
10.08-17.08.2018 7 ноќевања 891 762 698 569 569
17.08-24.08.2018 7 ноќевања 840 722 662 544 544
24.08-31.08.2018 7 ноќевања 767 663 611 508 508
31.08-07.09.2018 7 ноќевања 670 586 543 459 459
07.09-14.09.2018 7 ноќевања 625 550 512 437 437
Термини Број на ноќевања Возрасен 3-то возрасно лице 4-то возрасно лице 1-во дете од 2-12.99 год. 2-ро дете од 2-12.99 год.
DOUBLE ROOM
HALF BOARD
22.06-29.06.2018 7 ноќевања 626 551 513 437 437
29.06-06.07.2018 7 ноќевања 701 610 565 475 475
06.07-13.07.2018 7 ноќевања 713 620 573 480 480
13.07-20.07.2018 7 ноќевања 790 682 627 519 519
20.07-27.07.2018 7 ноќевања 803 692 636 526 526
27.07-03.08.2018 7 ноќевања 854 733 672 551 551
03.08-10.08.2018 7 ноќевања 902 771 706 575 575
10.08-17.08.2018 7 ноќевања 908 776 710 578 578
17.08-24.08.2018 7 ноќевања 857 736 675 553 553
24.08-31.08.2018 7 ноќевања 784 677 623 516 516
31.08-07.09.2018 7 ноќевања 687 600 556 468 468
07.09-14.09.2018 7 ноќевања 642 564 524 445 445
Термини Број на ноќевања Возрасен 3-то возрасно лице 4-то возрасно лице 1-во дете од 2-12.99 год. 2-ро дете од 2-12.99 год.
DOUBLE ROOM
FULL BOARD
22.06-29.06.2018 7 ноќевања 697 607 562 472 472
29.06-06.07.2018 7 ноќевања 771 667 615 510 510
06.07-13.07.2018 7 ноќевања 783 676 623 516 516
13.07-20.07.2018 7 ноќевања 860 738 677 554 554
20.07-27.07.2018 7 ноќевања 873 748 686 561 561
27.07-03.08.2018 7 ноќевања 924 789 721 586 586
03.08-10.08.2018 7 ноќевања 972 827 755 610 610
10.08-17.08.2018 7 ноќевања 979 833 760 614 614
17.08-24.08.2018 7 ноќевања 928 792 724 588 588
24.08-31.08.2018 7 ноќевања 854 733 673 551 551
31.08-07.09.2018 7 ноќевања 758 656 605 503 503
07.09-14.09.2018 7 ноќевања 712 620 573 480 480

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:

*7 ноќевања ROOM ONLY
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром – хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:

*Аеродромски такси 60 еур по лице – се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ – можни се промени)