[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

отелот Esplendid  се наоѓа на 1,5 км од центарот на Бланес, 300 метри од плажата, располага со надворешен ,внатрешен базен, сауна и фитнес.

Собите се опремени со ТВ,клима ,балкон, бања.

Услугата во ресторанот е на шведска маса ,каде што не се служи алкохолен пијалок

Рецепцијата во хотелот работи 24 часа каде има можност за изнајмување на возило.

Паркингот е со доплата

 

Информации за објектот

Далечина од морето: 300 m

опис на објектот

Паркинг

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца
Интернет
Бар во хотелот
Надворешен базен
Лифт
Рецепција 24/7
Сквош
Игралиште за деца
Домашни миленици (до 5 кг)

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Надворешен базен
Затворен базен
Тениски терени
Мини клуб

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сеф
Греење
Клима Уред
Балкон или Тераса
Бебешко креветче
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.666029
Y координати: 2.780294

Спа Услуги

Mасажа третмани
Фитнес
Термини Број на ноќевања Возрасен 3-то возрасно лице 4-то возрасно лице 1-во дете од 2-12.99 год. 2-ро дете од 2-12.99 год.
TWIN ROOM
BED AND BREAKFAST
22.06-29.06.2018 7 ноќевања 547 487 487 248 398
29.06-06.07.2018 7 ноќевања 625 550 550 415 437
06.07-13.07.2018 7 ноќевања 638 560 560 443 443
13.07-20.07.2018 7 ноќевања 638 560 560 443 443
20.07-27.07.2018 7 ноќевања 669 585 585 459 459
27.07-03.08.2018 7 ноќевања 674 589 589 461 461
03.08-10.08.2018 7 ноќевања 674 589 589 461 461
10.08-17.08.2018 7 ноќевања 674 589 589 461 461
17.08-24.08.2018 7 ноќевања 602 532 532 425 425
24.08-31.08.2018 7 ноќевања 520 466 466 384 384
31.08-07.09.2018 7 ноќевања 467 423 423 267 358
07.09-14.09.2018 7 ноќевања 460 417 417 248 354

 

Термини Број на ноќевања Возрасен 3-то возрасно лице 4-то возрасно лице 1-во дете од 2-12.99 год. 2-ро дете од 2-12.99 год.
TWIN ROOM
HALF BOARD
22.06-29.06.2018 7 ноќевања 573 508 508 248 411
29.06-06.07.2018 7 ноќевања 652 571 571 427 450
06.07-13.07.2018 7 ноќевања 665 581 581 457 457
13.07-20.07.2018 7 ноќевања 665 581 581 457 457
20.07-27.07.2018 7 ноќевања 696 606 606 472 472
27.07-03.08.2018 7 ноќевања 701 610 610 475 475
03.08-10.08.2018 7 ноќевања 701 610 610 475 475
10.08-17.08.2018 7 ноќевања 701 610 610 475 475
17.08-24.08.2018 7 ноќевања 629 553 553 439 439
24.08-31.08.2018 7 ноќевања 546 487 487 397 397
31.08-07.09.2018 7 ноќевања 493 444 444 269 371
07.09-14.09.2018 7 ноќевања 486 438 438 248 367

 

Термини Број на ноќевања Возрасен 3-то возрасно лице 4-то возрасно лице 1-во дете од 2-12.99 год. 2-ро дете од 2-12.99 год.
TWIN ROOM
FULL BOARD
22.06-29.06.2018 7 ноќевања 600 529 529 248 424
29.06-06.07.2018 7 ноќевања 678 592 592 438 463
06.07-13.07.2018 7 ноќевања 691 603 603 470 470
13.07-20.07.2018 7 ноќевања 691 603 603 470 470
20.07-27.07.2018 7 ноќевања 722 627 627 485 485
27.07-03.08.2018 7 ноќевања 727 631 631 488 488
03.08-10.08.2018 7 ноќевања 727 631 631 488 488
10.08-17.08.2018 7 ноќевања 727 631 631 488 488
17.08-24.08.2018 7 ноќевања 655 574 574 452 452
24.08-31.08.2018 7 ноќевања 573 508 508 411 411
31.08-07.09.2018 7 ноќевања 519 465 465 271 384
07.09-14.09.2018 7 ноќевања 512 459 459 248 380

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:

*7 ноќевања ROOM ONLY
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром – хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:

*Аеродромски такси 60 еур по лице – се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ – можни се промени)