[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 2-4-5-7 дена
Локација: Банско, Бугарија
Цена: од 18 Еур по лице
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Park Hotel Gardenia 4* – Банско

 

 

Хотелот се наоѓа на 1 км од центарот на Банско и на 200 метра од гондолата.

Располага со 126 соби: двокреветни ( ~ 20-25 м2 ), апартмани со 1 спална ( ~ 35-50 м2 ) ,Апартман со 2 спални  мин 4 лица            ( ~ 80-100 м2 ).
Сите соби имаат 2 кревета или француски лежај, фрижидер,централно греење,телефон,кабелска телевизија,купатило /туш кабина, фен. Дополнително легло е кревет или софа.

Двокреветна соба е за 3 возрасни 
 или 2 возрасни особи и дете (под 13 години).

Апартманот со една спална :
има дневна соба, кујна,одвоена спална соба. Апартманот е прилагоден за 4 возрасни лица или за 2 возрасни лица или 2 деца (под 13 години).Камин во некои соби.

Апартман со две спални за минимум 4 лица
. Дневна соба,кујна,2 одвоени спални соби.Апартманот е прилагоден за 6 возрасни лица или 4 возрасни лица и 2 дена(под 13 години) Камин во некои од собите.

Хотелот има и аква парк

Голем централен базен
2 топли клупи (воздух – вода ) – дел од главниот базен.
Голем базен каде може да се скока во водата.
2 џакузи , 2 мали базени со мали водопади
За деца : топоган за деца

 

5% Попуст за резервации направени до 30.11.2018, со целосна уплата до 05.12.2018

Ценовник објавен на 22.08.2018, и променет на 15.10.2018

 

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

 

Цената вклучува:

Ноќевање со појадок и вечера, бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања, и wi-fi, трансфер до гондолата, кој се одвива од 22.12-31.03.2018.

Минимум престој од 3 ноќевања во период од 23.12-03.04.2019

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

Цените во период од 07.12-09.12.2018 не се валидни.

 

-Задолжителна Новогодишна вечера од 90еур возрасен и 45еур дете од 2-13,99год

-Задолжителна Божиќна вечера од 25еур за возрасен и 12,5еур за дете од 2-13,99год

-Новогодишната вечера ќе се одвива во меаната на хотелот, каде што се за маса на прв спрат се плаќа: 90 евра за возрасен и 45 евра за деца 7-13 години; и за маса на втор спрат: 60 евра за возрасен и 30 евра за дете од 7-13 години

 

-Доплата за соба со тераса 8еур на ден.

-Паркинг – 3.5eur на ден, на лице место, на 150м од хотелот има и паркинг кој не се наплаќа.

-Baby cot: без доплата но на барање

-од 29.12.2018 до 02.01.2019 1возрасен+1 дете плаќаат цена за 1 DBL STD или 1 DBL EKONOMY!

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б и Ц – 3 ноќевања пенали, Сезона Д – 2 ноќевања пенали.

Не појавување во хотел 50% пенали од целиот аранжман.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

далечина од

Далечина од центарот: 300 m
Жичара: 2 km

Хотелски содржини и услуги

Ресторан
Менувачница
Сеф на рецепција
Велнес центар
Бесплатен паркинг
Бесплатен трансфер до гондола
Лоби бар
Собна услуга
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Базен за деца

Активности во близина на хотелот

Скијање
Велосипеди за изнајмување
Риболов
Планинарење
Велосипедизам
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Интернет конекција
Телефон
Сателитска ТВ
Сеф во соба
Мини Бар
Греење
Бањарки и папучи
Када

локација

X Координати: 41.835567
Y координати: 23.492282

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен
Џакузи
Сауна
Парна бања
Турска бања/ Хамам
Mасажа третмани
Топла када
Фитнес