[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: Полупансион
Локација: Огњаново, Бугарија
Цена: 29 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

 

 

Спа Хотел Огњаново 3 * – Огњаново

Хотел “Огњаново” е лоциран на живописен рид во познат по своите лековити бањи село Огњаново.
Целокупната концепција на хотелот  е потчинета на идејата за хармонија со природата, со намера комплексот да биде идеално место како за релаксирачко и романтично побегнување  од секојдневниот живот, така и за семејни одмори.

Хотел “Огњаново” нуди на своите гости гостопримство, неповторлива доживување и пълноценeн рекреација.

Тип на соба


Цена

Пон-Петок

Цена

Пет – Нед

DBL стандард

29

37

SINGLE стандард

40

52 Еур

Прво дете до 6 г.

бесплатно

бесплатно

2-ро дете 0-11,99 г. Доп.легло

26 Еур

34 Еур

3 возрасен

29

37 Еур

Цена во Еур по лице за ПОЛУПАНСИОН (доручек и вечера)


Хотелот:
• 17 двокреветни соби DELUX;
• 5 двокреветни соби СТАНДАРД;
• 1 ДВД соба со градина;
• 2 ЈУНИОР стан;
• 3 апартмани – со две одвоени спални.
Центарот за релаксација нуди разновидни релаксирачки и тонирачки терапии и масажи. Опремени со:
• Сауна,
• Парна бања,
• Релакс зона,
• Затворен NEW AQUATONIC MINERAL BASE со гејзери, каскади, акватонски патеки, салони, хидро-авиони со масажа со бисер)
• џакузи со ТУРБО-ХИДРО млазници и минерална вода
• Детски базен со минерална вода
Собите се удобно опремени и имаат:
• Спална соба или двокреветни кревети;
• Работен простор;
• Индивидуална климатизација;
• LED HD телевизор;
• Кабловска телевизија;
• Мини фрижидер;
• Електронски детектор за чад;
• Електронски брави;
• Безжичен интернет;
• Бања со туш или када;
• Фен.

Ресторанот е пријатен со пространа градина, совршена услуга, прекрасна кујна, квалитетни вина и пијалоци.

РЕЛАКС ЦЕНТАР
Сауна,
Парна бања,
Релакс зона,
Затворен нов акватонски базен со минерална вода (гејзери, каскади, масажа со бисер, акватонска патека, кресло, турбо дизни)
џакузи со хидроизолации и минерална вода
Детски базен со минерална вода

Огњаново
Огњаново е еден од најпознатите балнеолошки центри во Бугарија. Огњановските минарални бањи се состојат од 24 термоминерални извори со вкупната дебит 102 л / сек. Просечната температура на водата е 39-40 Целзиусови степени. Анализата на водата ја дефинира како хипертермална и слабо минерализирана.

Минералните води лекуваат болести на мускуло – моторната систем, срцеви – васкуларни болести, нарушувања на ендокриниот, дигестивниот и респираторниот систем, метаболизмот и различни гинеколошки и нервни проблеми.

Меката клима, чистиот планински воздух и живописните предели, во комбинација со лековитите бањи прават Огњаново одлично место за балнеолошки и селски туризам.