[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

Се наоѓа на само 100 метри од S’Abanell плажата во Blanes. Хотелот нуди надворешен базен, и Wi-Fi на јавни места.

Сите соби се опремни со балкон, клима, ТВ со сателитски канали, купатило и сеф.

Хотелот има бар со тераса и маса за билјард. Ресторанот кој е на база на шведска маса нуди традиционални и интернационални јадења.

Може да се изнајми велосипед или кола за организација на прошетки и излети.

Број на хотелски соби: 90

 

 

Информации за објектот

Далечина од морето: 100 m

Хотелски содржини и услуги

Базен за деца
Факс
Интернет
Менувачница
Бар во хотелот
Сеф на рецепција
Хотелски паркинг
Надворешен базен
Рент-а-кар
Лифт
Рецепција 24/7
Библиотека

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Велосипеди за изнајмување
Соба за игри

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сеф
Фен
Греење
Клима Уред
Балкон или Тераса
Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.662439
Y координати: 2.781359
Термини Број на ноќевања Возрасен 3-то возрасно лице 4-то возрасно лице 1-во дете од 2-10.99 год. 2-ро дете од 2-10.99 год.
TWIN WITH BALCONY
HALF BOARD
22.06-29.06.2018 7 ноќевања 523 441 441 369 248
29.06-06.07.2018 7 ноќевања 541 453 453 395 248
06.07-13.07.2018 7 ноќевања 542 454 454 395 248
13.07-20.07.2018 7 ноќевања 636 520 520 442 248
20.07-27.07.2018 7 ноќевања 652 531 531 450 248
27.07-03.08.2018 7 ноќевања 680 551 551 464 342
03.08-10.08.2018 7 ноќевања 685 554 554 467 358
10.08-17.08.2018 7 ноќевања 685 554 554 467 358
17.08-24.08.2018 7 ноќевања 656 534 534 452 350
24.08-31.08.2018 7 ноќевања 565 470 470 407 263
31.08-07.09.2018 7 ноќевања 515 435 435 270 248
07.09-14.09.2018 7 ноќевања 483 413 413 248 248

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност од 1ЕУР=62мкд.

Во цената е вклучено:

*7 ноќевања ROOM ONLY
*Авионски билет Скопје-Барселона-Скопје
*Организиран трансфер аеродром – хотел -аеродром
*Претставник во Шпанија кој ќе ве пречека на аеродром и е контакт лице во текот на Вашиот престој
*Багаж од 20кг + мала кабинска торба по лице

Во цената не е вклучено:

*Аеродромски такси 60 еур по лице – се плаќаат при резервација во агенцијата
*Патничко осигурување
*Туристичка такса која се плаќа во Хотел (1EUR по лице на ноќ – можни се промени)