[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Bansko, Bugarija
Цена: од 27 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

STRAZHITE 4*

 

Хотелот Стражите е комбинација на бугарска архитектура со модерни содржини, се наоѓа на прекрасна локација во близина на ски гондолата во Банско.

Се состои од една зграда на три спрата со пространи удобни соби, ресторан, барови, продавници, интернет, рум сервис, спа центар, погоден за економилчен зимски одмор.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.12.2018

 

STRAZHITE 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
14.12.2018
B
15.12.2018
28.12.2018
C
29.12.2018
04.01.2019
D
05.01.2019
11.01.2019
B
12.01.2019
25.01.2019
E
26.01.2019
15.02.2019
B
16.02.2019
01.03.2019
A
02.03.2019
01.04.2019
STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 90.2 96.8 129.8 125.4 96.8 116.6 96.8 90.2
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 126.28 135.52 181.72 175.56 135.52 163.24 135.52 126.28
1 Возрасно лице 61.6 64.9 81.4 79.2 64.9 74.8 64.9 61.6
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 61.6 64.9 81.4 79.2 64.9 74.8 64.9 61.6
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 67.65 72.6 97.35 94.05 72.6 87.45 72.6 67.65
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 67.65 72.6 97.35 94.05 72.6 87.45 72.6 67.65
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 67.65 72.6 97.35 94.05 72.6 87.45 72.6 67.65
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 90.2 96.8 129.8 125.4 96.8 116.6 96.8 90.2
1-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
MEISONETTE МЕЗОНЕТ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
2 ADL +2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
APART 3 PAX АПАРТМАН ЗА 3 ЛИЦА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
3 Возрасни лица 155.1 165 214.5 207.9 165 194.7 165 155.1
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 155.1 165 214.5 207.9 165 194.7 165 155.1
MAISONETTE 3 PAX МЕЗОНЕТ ЗА 3 ЛИЦА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
3 Возрасни лица 155.1 165 214.5 207.9 165 194.7 165 155.1
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 155.1 165 214.5 207.9 165 194.7 165 155.1
RELEASE DAYS 7//7 7//7 28//28 – 01.12.2018 7//7 7//7 7//7 7//7 7//7

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање – Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Во цените е вклучено: употреба на Спа, базен, сауна, парна бања, фитнес, ски остава, интернет низ целиот хотел и собите, и трансфер до гондолата.

Бебешко креветче-бесплатно и на барање.

 

Политика на отказ на резервација:

Отказ на резервација без пенали во сезона А, Б и Д – до 8 дена, доцен отказ 1 ноќевање пенали

сезона Ц – до 01.12.2018 – доцен отка 100% пенали

 

ДОПЛАТИ:

-Задолжителна Новогодишна вечера – 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна Божиќна вечера – 30еур возрасен, 15еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна ресортска такса од 5еур по лице за цел престој

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

Хотелски содржини и услуги

Факс
Интернет
Ресторан
Ресторан а ла карт
24 часовна услуга во соба
Перална
Сервис за пеглање
Рецепција 24/7
Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

Пинг-Понг
Билијард
Велосипеди за изнајмување
Планинарење

сите соби се опремени со

ТВ
Телефон
Сателитска ТВ
Мини Бар
Фен
Бања/Тоалет
Клима Уред
Када/Туш Кабина

локација

X Координати: 41.830390
Y координати: 23.480690

Спа Услуги

Зона за третмани
Внатрешен базен (бесплатно)
Сауна (бесплатно)
Турска бања/Хаммам (бесплатно)
Фитнес (бесплатно)
Mасажа третмани