[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 1-7 дена
Локација: Сандански, Бугарија
Цена: од 30 Еур/лице на ден
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Interhotel 4*

www.interhotelsandanski.bg

 

 

 

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата 38 ° C.
Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

 

Интерхотел 4*

Сандански
Редовен ценовник
Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со
појадок/полупансион

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
*Само во Single собите цената е за еден возрасен и има можност само за сместување на
едно дете 0-3,99 год. бесплатно