[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 ноќи
Локација: Канали, Превеза
Цена: од 49 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Канали-Превеза

 

Канали е приморско место областа Превеза северозападна Грција, се наоѓа на брегот на Јонското Море, 12 километри северно од Превеза и 35 километри од Лефкада. На 6 километри од ова место е лоциран античкиот град Епир..
Местото располага со пространа песочна плажа со голем број на барови слична на таа во популарното туристичко место Врахос.
Маргарита Апартмани се наоѓаат на 50 метри од прекрасната плажа во Каналис.
Вилата располага со прекрасен голем двор со маслинови , простор со лулашки за играње на децата, скара на отворено, летниковци за одмор ….
Сите студиа се опремени со телевизор,  кујна и wc.
Маргарита Апартмани обезбедува бесплатен Wi- Fi во јавни површини и сопствен паркинг.
Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност.

КАНАЛИ Попусти: 25% попуст   до 20/12/2017            20%  до  15/01/2018          15%  до 28/02/2018           10%попуст до 01/05/2018
Вила Маргарита Б кат. Канали Maj Јуни Јули Август Септември
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19 26
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 Студио лукс SSV 49 79 109 139 239 269 279 319 349 369 369 369 369 279 219 179 119 99 49
1/4. студио ECO 49 79 109 139 239 269199 279 319 349 369 369 369 369 279 219 179 119 99 49
1/4 Лукс SSV 69 89 129 159 249 289 309 349 369 399 399 399 399 299 249 199 139 119 69
2/2+1 АПП SSV 79 89 149 189 289 329 359 399 419 439 439 439 439 369 269 219 149 129 79
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7/8 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )

Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Климата е НЕ Е ВКЛУЧЕНА во цената ( 5 ЕУР НА ДЕН ) За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат. Цените обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.

 

Вила Виолета – Канали, се наоѓа на 250м оддалеченост од плажа, во нејзина близини има продавница и пекара.
Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на високо приземје и гледаат према улица, истите се наменети за сместување од 2-5 лица.
Студиата или апартманите се опремени со: кујна со мал шпорет и прибор за јадење, сопствен тоалет / вц, голема тераса со сушара, комарници, ТВ, интернет, клима (со доплата од 5еур на ден на лице место) и паркинг пред самата вила.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари

КАНАЛИ Попусти: 25% попуст до 20/12/2017        20%попуст до 15/01/2018         15%попуст до 28/02/2018      10%попуст до 30/04/2018
Вила Виолета Б кат. Канали Maj Јуни Јули Август Септември
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19 26
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/3 Студио ( 2 един + софа ) 49 79 109 139 239 269 279 319 349 379 379 379 379 289 219 179 119 99 49
2/4 Апартман 79 89 149 199 299 339 369 419 459 479 479 479 479 419 289 219 149 129 79
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
НАПОМЕНА : Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа на лице место )
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Климата е НЕ Е ВКЛУЧЕНА во цената ( 5 ЕУР НА ДЕН ) За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Попустите не може да се комбинираат. Цените обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Каналис чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Каналис:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50 по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45 по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Каналис:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон ) – 40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€ 

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45 по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45 по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45 по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45 по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Лица постари од 63год – попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА Ариес

Време на поаѓање за Каналис:
01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)