[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Банско, Бугарија -на сама стаза-
Цена: Од 38 Еур
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Kempinski Grand Arena 5*

Доживејте луксузен престој во најмодерниот зимски ресорт на Балканот и откријте ја мистеријата на еден од најзначајните културно историски центри во Бугарија. Сместен во срцето на Пирин планина, КЕМПИНСКИ ХОТЕЛ ГРАНД АРЕНА е идеално место за Вашиот безгрижен одмор. Добредојдени сте во овој уникатен планински и СПА ресорт каде времето никогаш нема да Ви биде доволно за да ги доживеете сите негови содржини; во зима дојдете за скијање и сноубординг или во лето на планински одмор исполнет со велосипедизам, прошетки по планината или параглајдерство. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа главната станица на ски лифтот кој ве качува на највисоките снежни врвови. Хотелот е на само неколку минути од центарот на Банско, а таму ќе најдете многубројни традиционални меани, музеи и продавници. Со толку одличен избор на активности за Вас секогаш ќе постои причина да се вратите овде.

 

Опис на соби:
Double Deluxe: (35 – 40 m) има два кревета или еден брачен кревет, мини бар, клима, греење, ТВ, телефон, сеф, купатило;
Double Executive: (40 – 42 m) има француски лежај, директен пристап до SPA&Welness центарот.
Јunior Suite: (45 m) има брачен кревет, дневна соба, клима, сеф, мини бар, ДВД, купатило со туш кабина, балкон;
Deluxe Suite: (70 m) има спална со француски лежај, дневна соба, клима, сеф, мини бар, балкон, ДВД, купатило со туш кабина, интернет;
Аlpine Suite: (80 m) има одвоена спална со брачен кревет, дневна, клима, мини бар, сеф, ДВД, балкон, интернет, сауна и џакузи во тоалетот.

 

 

Хотелски содржини 

Ресторан, Wi-Fi, Надворешен базен, Фитнес центар, СПА центар, Детско катче, Внатрешен базен, Лежалки на базен, Приватен паркинг

 

Зима 2018 / 2019 – Пакетни цени
Период 03.01-06.01 06.01-13.01 06.01-11.01 06.01-10.01 10.01-13.01
13.01-20.01 13.01-18.01 13.01-17.01 17.01-20.01
Цена по лице (мин. 2 лица во соба)
Тип на соба Услуга 3 ноќи 7 ноќи 5 ноќи 4 ноќи 3 ноќи
Deluxe Room Town View HB 417 793 583 475 417
Deluxe Room Mountain View HB 445 855 622 506 445
Executive Room HB 486 916 677 551 486
Junior suite Town View HB 531 924 737 600 531
Junior suite Mountain View HB 554 1059 767 625 554
Deluxe Suite HB 633 1194 875 712 633
Alpine Suite HB 702 1348 968 788 702
Возрасен на дополн. легло во Suite HB 69 69 69 69 69

 

Цените се по лице за 3 / 4 / 5 или 7 ноќи и вклучуваат:

Ноќевање со појадок и вечера, wi-fi,

Бесплатно користење на Kids Club во рамките на работните часови,

Бесплатно користење на 2 типа на сауна (Финска и Био сауна), парна бања (Хамам и Арома парна бања), внатрешен и надворешен базен, користење на снежната соба, фитнес сала.

Цената не вклучува туристичка таска по лице на ден 1еур.

Доплати: вечерата не вклучува пијалоци, деца до 5,99год се сместуваат бесплатно, плаќат само такса, деца од 6-11,99год – плаќат 34еур плус такса.

 

Отказ на резервација:

За останатите периоди: до 35 дена пред првиот ден на резервацијата е без пенали. За отказ од 35 или помалку денови пред првиот ден е задржуваат 100% пенали од целосниот износ на резервацијата

 

Kempinski Grand Arena Bansko 5*
Зима 2018 / 2019 – редовен ценовник – на ноќ
Период 01 – 20.12.2018 21 – 26.12.2018 27.12.2018
– 01.01.2019
02.01 – 09.03.2019 10.03 – 07.04.2019
Тип на соба Услуга Петок и сабота (минимум 3 ноќи) од Недела до Четврток Минимум 3 ноќи Минимум 5 ноќи од Недела до Четврток Петок и сабота (минимум 3 ноќи) Понеделник до Недела
(за викенд мин. 3 ноќи)
Deluxe Room Single room HB 163 109 227 378 213 253 217
Town View Double room HB 205 148 291 436 252 296 261
Deluxe Room Single room HB 179 123 246 398 230 274 236
Mountain View Double room HB 221 161 311 446 269 315 281
Executive Room Single room HB 204 143 275 436 253 302 265
Double room HB 245 182 339 504 292 344 309
Junior suite Town View / цена за 2 лица HB 270 194 368 570 319 376 338
Junior suite Mountain View / цена за 2 лица HB 286 208 386 590 332 393 358
Deluxe Suite / цена за 2 лица HB 343 242 444 623 380 450 424
Alpine Suite / цена за 2 лица HB 392 275 501 670 420 499 491
Возрасен на дополнително легло во Suite HB 71 71 98 155 71 71 71

 

Ноќевање со појадок и вечера, wi-fi,

Бесплатно користење на Kids Club во рамките на работните часови,

Бесплатно користење на 2 типа на сауна (Финска и Био сауна), парна бања (Хамам и Арома парна бања), внатрешен и надворешен базен, користење на снежната соба, фитнес сала.

Цената не вклучува туристичка таска по лице на ден 1еур.

 

Доплати:

Божиќна вечера на 25 Декември е вклучена во цената и истата ќе се служи во основниот ресторан. Доплата за Божиќна вечера за деца од 6-11,99 е 50 еур, за возрасни на дополнително легло е 95 еур.

Новогодишна вечера на 31 Декември е вклучена во цената и истата ќе се служи во основниот ресторан. Доплата за Новогодишна вечера за деца од 6-11,99 е 50 еур, за возрасни на дополнително легло е 95 еур.

 

Отказ на резервација:

За останатите периоди: до 35 дена пред првиот ден на резервацијата е без пенали. За отказ од 35 или помалку денови пред првиот ден е задржуваат 100% пенали од целосниот износ на резервацијата

Политика за сместување во соби
Deluxe Room/ Executive Room/Junior suite: Deluxe / Alpine Suite:
1 возрасен и 1 дете 0-5,99 – Цена за 1 лице во соба 1 возрасен и 1 дете 0-5,99 or 6-11,99 – suite rates
1 возрасен и 1 дете 6-11,99 – Цена за 2 лица во соба 1 возрасен и 2 деца 0-5,99 – suite rate
1 возрасен и 2 деца 0-5,99 – Цена за 1 лице во соба 1 возрасен и 2 деца 6-11,99 – suite rate + 34 EUR на ноќ
1возрасен и 2 деца 6-11,99-Цена за 2 лица во соба +34 EUR на ноќ 1 возрасен и 2 деца 0-5,99 и 6-11,99 – suite rate
1 возрасен и 2 деца 0-5,99 & 6-11,99 – Цена за 2 лица во соба 2 возрасен и 1 or 2 деца 0-5,99 – suite rate
2 возрасен и 1 дете 0-5,99 – Цена за 2 лица во соба 2 возрасни и 1 дете 6-11,99 или 2 деца 0-5,99 и 6-11,99 – suite rate +34 EUR на ноќ
2 возрасен и 1 дете 6-11,99- Цена за 2 лица во соба +34 EUR на ноќ 2 возрасен и 2 деца 6-11,99- suite rate +68 EUR на ноќ