[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Print Friendly, PDF & Email

КОПАОНИК – БРЗЕЧЕ

4 дена/3 пoлни пансиони +2 свечени вечери

Термин:30.12.2018-02.01.2019

30.12.2018

Состанок на групата од пред Холидеј Ин во 08:00 часот. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече- Копаоник, сместување во Хотелот. Ручек. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

31.12.2018

Појадок. По појадокот заминување кон скијачките центри на Копаоник и запознавање со нивните убавини, Слободно време за индивидуални активности. Припрема за најлудата ноќ. Свечена вечера  со музика и забава до раните утрински часови. Ноќевање

01.01.2019

Појадок. Индивидуална прошетка во Брзече, за љубителите на белиот спорт и можност за факултативна посета на скијачките центри. Ручек во хотелот. Реприза на 31.12 со Свечена вечера и музика. Ноќевање

02.01.2019

Појадок. По појадокот заминување за Македонија. Во вечерните часови пристигнување во Скопје

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ИЗНЕСУВА: 180 €

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО

  • Сместување во www.kopapartmani.co.rs
  • Превоз со високотуристички автобус
  • Oрганизација и водство на патувањето
  • 3 полни пансиони со 2 свечени вечери со музика
  • Туристичка такса за возрасни и деца.
  • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 31.12.2017

Деца од 3 до 9 години плаќаат 135 € ги користат сите услуги плус ден 15 еур

За сопствен превоз се одбива 10 € и туристичка такса плаќаат на лице место

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО

  • Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
  • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.01.2019 со доплата од 3 еур.
  • Услуга полу пансион плус ден со доплата од 25.5 еур со предходна резервација во агенција
  • Патничко осигурување – 5