[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Локација: Ксамил, Албанија
Цена: Од 49 Еур/наем на студио
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

Ксамил -Албанија

 

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.
Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.

Цените се изразени за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд.

Вила Луна – Албанија                                  
ПОПУСТИ: 20% за уплата до 17/01/2018         15% попуст до 28/02/2018             10% Попуст 31/03/2018                 5% до 30/04/2018
Вила Луна 70 метри од плажа Maj Јуни Јули Август Септември
25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио (2 лица) 49 89 139 159 169 219 259 259 259 259 259 259 249 219 139 119 79 59
1/3 студио (3 лица) 59 109 149 169 179 229 269 269 269 269 269 269 269 229 149 129 89 69
1/4 студио (4 лица) 69 139 159 179 199 239 279 279 279 279 279 279 279 239 159 139 99 79
2/6 Апартман 89 159 219 239 259 309 349 349 349 349 349 349 349 309 199 169 119 99
  / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.                                                            

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Автобуски превоз 35 Еур возрасни од Битола – Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст без комбинирање.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил:
Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил:
Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон ) – 35€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за Ксамил:

00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)

03:00 h Битола (Главна Автобуска Станица Транскоп) 

15 мин порано патниците да бидат на горенаведената дестинација:

Водич Игор:  075249317