[email protected] + 389 47 22 41 55 + 389 47 22 41 56 +389 72 22 81 55
Траење: 7 ноќи
Локација: Лептокарија, Пиериа
Цена: од 59 € до 299 €
Резервирај сега!
Print Friendly, PDF & Email

 Лептокарија

 

 

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмо. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафе-барови и продавници, како и со добро познатото гостопримство на неговите жители.

ВИЛА ДАНОС се наоѓа на главната улица, на само 50 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ВЦ, ТВ и клима (доплата 5€ на ден).

 

 

Лептокарија 2019     20% до 31.12.2018        15% до 31.01.2019        10% до 28.02.2019    07% до 30.04.2019
Вила Данос Б кат Лептокарија 50м од плажа Maj Јуни Јули Август Септември
25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21 28
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио € 49 € 89 € 109 € 159 € 189 € 219 € 239 € 259 € 269 € 279 € 279 € 279 € 279 € 269 € 199 € 169 € 119 € 79 € 49
1/3 студио (3 лица) € 69 € 99 € 129 € 169 € 199 € 229 € 249 € 269 € 289 € 289 € 289 € 289 € 289 € 279 € 219 € 189 € 139 € 89 € 59
  / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз 30 Еур возрасни. Доплата за клима 5 Еур/ден (се плаќа на лице место)
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст.
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст без комбинирање.
При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 
Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 30€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст
Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа(секоја Сабота ) :03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа :
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон )
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола